elon musk

Twitter nie będzie już darmowy? Elon Musk rozważa wprowadzanie opłat

Źródło zdjęć: © Elon Musk, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,04.05.2022 16:00

Elon Musk przejął Twittera, teraz czas na nowe zasady. Możliwe, że niedługo platforma przestanie być darmowa. Musk podzielił się taką myślą na swoim profilu i zdezorientował użytkowników Twittera.

Elon Musk kupił Twittera. Tak, to wiedzą już chyba wszyscy. Wraz z nowym właścicielem przychodzą też oczywiście zmiany. Gdzieniegdzie pojawiają się np. już pierwsze wycieki dotyczące możliwości edytowania postów.

Oczywiście wciąż głośno mówi się o "wolności słowa" i przywracaniu na Twittera zbanowanych osób. Czy to wszystko będą jednak zmiany na lepsze? Cóż, okazuje się, że niektórzy najprawdopodobniej będą musieli za nie zapłacić…

Elon Musk chce, żebyśmy płacili za Twittera

O tym, co zmieni się w Twitterze po przejęciu platformy przez Elona Muska, pisał już Kuba, więc jeśli chcecie wiedzieć więcej, to zapraszam Was do jego tekstu. Czas jednak dodać do tej listy pewną dość zaskakującą nowość.

Elon Musk podzielił się swoim nowym pomysłem na Twittera. Wrzucił post, w którym sugeruje, że jedną ze zmian, którą wprowadzi, będzie… opłata za konto na Twitterze. Sami użytkownicy platformy pod jego postem są dość zdezorientowani i nie do końca wiedzą, o co chodzi właścicielowi Tesli.

Spokojnie, sugestia Elona dotyczy tylko korporacyjnych i rządowych platform, więc zwyczajnym użytkownikom nic nie powinno grozić. Koszty jednak i tak miałyby być niewielkie.


Twitter zawsze będzie darmowy dla zwykłych użytkowników, ale może [pojawić się] niewielki koszt dla użytkowników komercyjnych/rządowych.

- Elon Musk
trwa ładowanie posta...

To żarty czy poważna propozycja Muska?

Wiemy już, że od czasu przejęcia Twittera nasz wielki biznesmen ma naprawdę wiele pomysłów. Ciężko stwierdzić, czy opłaty które teraz proponuje, naprawdę ujrzą kiedyś światło dzienne, czy może tak jak w przypadku Coca-Coli Elon po prostu sobie z nas żartuje.

Cóż, dowiemy się tego pewnie w najbliższym czasie. Jedno jest pewne - era Muska na Twitterze to era zmian. Czy będą to dobre i korzystne dla nas zmiany, wkrótce się pewnie okaże…

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
No i bardzo dobrze. Do tej pory Twitter zarabiał głównie kosztem prywatnych użytkowników, a wszystkie wielkie firmy i lobbiści mieli z niego profity. Na szczęście Musk, w odróżnieniu od lewicowych zarządców, jak Dorsey, nie reprezentuje antyludzkich przekonań.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się