Ani jednej więcej

Legalna Aborcja rusza z projektem ustawodawczym. Złóż podpis i zorganizuj zbiórkę

Źródło zdjęć: © Instagram.com, AKPA
Anna RusakAnna Rusak,08.11.2021 11:56

Tym razem nie można pójść na łatwiznę i złożyć podpisu online.

Po śmierci 30-letniej Izabeli ulicami polskich miast przeszły marsze pod hasłem "Ani jednej więcej". Dla jednych to niestety pewnie wciąż "szczęśliwe jechanie na tej trumnie", ale gdybyście zaliczali się do tej drugiej grupy i chcieli coś zrobić, żeby aborcja w Polsce była legalna, to musicie wiedzieć, że nie jesteście bezsilni_e.

Legalna Aborcja stworzyła projekt ustawodawczyzbiera podpisy. Potrzeba ich co najmniej 100 tysięcy, by projekt został złożony do pierwszego czytania w sejmie. Co najważniejsze - podpisy może zbierać każdy, każda z was.

Dobra, ale co trzeba zrobić?

Tym razem nie można pójść na łatwiznę i złożyć podpisu online. Osoby pełnoletnie muszą zadeklarować się na karcie. Jak już ją sobie stąd wydrukujecie, to możecie wyjść na miasto i zebrać więcej podpisów. Każdy głos się liczy!

trwa ładowanie posta...

Co więcej, takie podpisy może zbierać absolutnie każdynawet osoby niepełnoletnie. Pamiętajcie, żeby w adresie zamieszkania wpisać kod pocztowy i miejscowość. Można to też zrobić za granicąwysłać arkusz na ten adres. Tam też znajdziecie wszystkie szczegółowe informacje.

Nie bójcie się, nikt nie upubliczni waszych danych, RODO wciąż obowiązuje. Podpisy można zbierać do końca roku, także macie jeszcze czas! Możecie też podać informacje o zbiórce podpisów dalej. Tak, jak mówiłam, absolutnie każdy głos się liczy.


"Potrzebujemy podpisów, nie ma wątpliwości. Ale potrzebujemy też pomocy w tym, żeby Ci wszyscy, którzy jak część z Was, jeszcze do niedawna, nie słyszeli o tej inicjatywie, się o niej dowiedzieli! Prosimy niech to nie będzie tygodniowy zryw! Zbieramy podpisy do końca roku i do tego czasu potrzebujemy Was wszystkich, tych którzy się już podpisali też. Zmieńmy to prawo! Chcemy czuć się bezpiecznie, chcemy mieć wybór, chcemy decydować za siebie! Nie chcemy umierać".

- Legalna Aborcja
trwa ładowanie posta...

Co zakłada projekt?

O szczegółach możecie przeczytać tutaj. W projekcie możemy znaleźć m.in. zapis o tym, że osoba z macicą może przerwać ciążę na NFZ do 12. tygodnia jej trwania, a lekarz na ma prawa pytać ją o powód takiej decyzji.

Jeśli zależy wam na legalnym dostępie do aborcji, to po prostu podpiszcie projekt, zorganizujcie zbiórkę podpisów na swoim osiedlu. Na szczęście jeszcze mamy jakieś prawa, które pozwalają nam na jakiekolwiek działania. Korzystajmy z nich, póki możemy. Oni zdołali zebrać podpisy pod ustawą, przez którą za aborcję może grozić więzienie, to i my damy radę.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 8
  • emoji kupka - liczba głosów: 7