Kaja Godek ogłasza sukces

Kaja Godek ogłasza sukces. Sąd nad księdzem zakończony

Źródło zdjęć: © Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.10.2023 11:00

"Wygraliśmy!!!" - napisała Kaja Godek na X (Twitterze). Antyaborcyjna aktywistka wspierała kontrowersyjnego księdza Mirosława Matusznego w sądzie. Duchowny został pozwany przez posłankę Lewicy.

W czwartek 26 października Lublin odwiedzili nietypowi goście. Do Sądu Rejonowego Lublin-Zachód przybył ks. Mirosław Matuszny. Duchowny został pozwany przez posłankę Lewicy Katarzynę Kotulę. Polityk podała duchownego do sądu za grafikę, jaką wrzucił na swój profil na Facebooku.

Grafika porównywała posłankę do faszystów. Zestawia fotografię hitlerowskiej młodzieżówki Hitlerjugend i zdjęcie posłanki w maseczce z czerwoną błyskawicą, symbolem Strajku Kobiet. Grafice towarzyszy hasło "Faszyzm wczoraj i dzisiaj". Materiał sugeruje, że symbol błyskawicy ma związek z faszyzmem. Autor pracy jest nieznany.

Kaja Godek kontra Katarzyna Kotula

Kotula nie odpuściła duchownemu. Pozwała o zniesławienie ks. Matusznego, proboszcza podlubelskiego Snopkowa. Kapłan otrzymał wsparcie od ultrakonserwatywnych sojuszników. Kaja Godek i jej fundacja Życie i Rodzina objęła oskarżonego pomocą prawną. Aktywistka udostępniała petycję w obronie ks. Matusznego. Ona i osoby wspierające sprawę przybyły w czwartek pod lubelski sąd, by wspierać duchownego. Świętowali sukces, bo sąd umorzył postępowanie.

"Wygraliśmy!!! Sąd już na pierwszym terminie podzielił liczne argumenty zespołu prawnego ŻiR-u i umorzył sprawę księdza Mirosława Matusznego. Poseł Katarzyna Kotula nie przyjechała w ogóle do sądu. Czy będzie składać jeszcze zażalenie, czy może już nacieszyła się swoją zabawą?" - napisała Kaja Godek na X (Twitterze).

trwa ładowanie posta...

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Sprawę skomentował ks. Matuszny. W krótkim wpisie w mediach społecznościowych podziękował fundacji Kai Godek za opiekę prawną. "Proszę o modlitwę za wszystkich, którzy walczą przeciwko prawu do życia o łaskę opamiętania" - zaapelował duchowny.

trwa ładowanie posta...

W czasie, gdy odbywała się rozprawa, Kotula przebywała w Warszawie. Odbierała zaświadczenie o tym, że została wybrana na posłankę w nowej kadencji Sejmu.

Źródło: Wprost

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 48
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 117
  • emoji smutek - liczba głosów: 13
  • emoji złość - liczba głosów: 76
  • emoji kupka - liczba głosów: 205
Sylwia,zgłoś
To jest jedyna kobieta w tym kraju co działa mi na nerwa. Zacofana i narzucająca swoją wole. Każdy niech decyduje za siebie, ty za nas nie musisz decydować chora kobieto. Polska to wolny kraj!!!!
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Paź królowej,zgłoś
Jej średniowieczna fryzura pasuje do poglądów..
Odpowiedz
9Zgadzam się1Nie zgadzam się
Matka Chorego,zgłoś
Nie musi, już wie jak zdobyć kasę dla dzieci, które sprodukowała! A jeszcze jakieś dodatki i prosta droga do świętości.
Odpowiedz
18Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 129
Komentarze (129)
Powrót