Mężczyzna został skazany za znęcanie się nad kotem

Znęcał się nad bezbronnym kotem. Usłyszał wysoki wyrok

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
06.04.2024 08:00

W środę Sąd Rejonowy w Gdyni wydał wyrok w sprawie 24-letniego Kamila B. Mężczyzna był oskarżony o znęcanie się nad kotem. Łącznie skazano go na dwa i pół roku pozbawienia wolności, 10-letni zakaz posiadania zwierząt, a także nakaz wpłaty 20 tys. zł na ośrodek dla zwierząt. Wyrok nie jest prawomocny.

Krzywda zwierząt coraz częściej pojawia się w obywatelskiej debacie. Aktywiści regularnie podkreślają, że nasi mniejsi przyjaciele odczuwają ból w takim sam sposób jak ludzie, dlatego należy o nich dbać, a także zapewnić im kochające domy. Niestety, zdarzają się osoby, które traktują zwierzaki jak zabawki oraz istoty, które nie mają żadnych praw. Tak właśnie zachowywał się skazany nieprawomocnie 24-letni Kamil B.

W środę 3 kwietnia oskarżony o znęcanie się nad swoim kotem Kamil B. usłyszał nieprawomocny wyrok. Sąd Rejonowy w Gdyni zdecydował, że mężczyzna jest winny zarzucanych mu czynów. 24-latek miał robić zwierzakowi przerażające rzeczy. Co więcej, pisał o tym w mediach społecznościowych i nie ukrywał, że nie ma wyrzutów sumienia.

Mężczyzna skazany za torturowanie zwierzęcia

Nieprawomocnie skazany 24-letni Kamil B. był oskarżony o znęcanie się nad kotem ze szczególnym okrucieństwem. Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące obwiązania zwierzęciu łap kablem, przywiązywania go do uchwytu na ręczniki, bicie, rzucanie o podłogę, zamykanie zwierzęcia w szafie, częste moczenie całego ciała zwierzęciu, a także nieudzielenia kotu pomocy.

Zarzuty usłyszała również była partnerka Kamila B., 39-letnia Danuta W. Kobieta została oskarżona o nieudzielanie pomocy torturowanemu zwierzęciu, a także o to, że ona również się nad nim znęcała. Usłyszała jednak znacznie mniejszy wyrok od 24-letniego mężczyzny.

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Sąd Rejonowy w Gdyni skazał Kamila B. na łącznie dwa i pół roku więzienia, 10-letni zakaz posiadania zwierząt, a także 20 tys. zł nawiązki na ośrodek dla zwierząt. Dodatkową karą dla mężczyzny ma być również podanie oficjalnego wyroku do publicznej wiadomości w formie trzydniowego ogłoszenia go na portalu trójmiasto.pl. Jak czytamy na tvn24.pl, byłą partnerkę Kamila B. sąd skazał na 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, zakaz posiadania zwierząt przez trzy lata i nawiązkę na ochronę zwierząt.

Sąd jednoznacznie stwierdził, że wina Kamila B. nie pozostawia żadnych wątpliwości. Co więcej, oskarżony miał nie okazywać żadnych wyrzutów sumienia. Dodatkowo sąd stwierdził, iż nieprawomocnie skazany jest osobą zdemoralizowaną, a nałożona na niego kara powinna mieć działanie prewencyjne. Kamil B. w znacznym zakresie przyznał się do winy.

Źródło: tvn24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0