Kaja Godek i Barbara Nowak o aborcji na platformie X

Sojusz Kai Godek i Barbary Nowak? Padły słowa o mordowaniu

Źródło zdjęć: © Instagram - Barbara Nowak, Instagram - Kaja Godek / Instagram
Natalia Witulska,
25.03.2024 11:30

W niedzielę 24 marca aktywistka pro-life Kaja Godek udostępniła wpis na platformie X. Odniosła się w nim do rocznicy mordu, którego hitlerowcy dokonali na rodzinie Ulmów w 1944 r. Nie zabrakło również odwołań do aborcji. Głos zabrała także była małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak.

Kaja Godek to aktywistka antyaborcyjna oraz pro-life. Członkini Fundacji Życie i Rodzina. Udostępnia filmy na kanale YouTube organizacji, gdzie tłumaczy m.in. dlaczego przerywanie ciąży jest złe, dlaczego nie powinno korzystać się z in-vitro, a także, że społeczność LGBT mąci w głowach dzieci. Kaja Godek otwarcie wspiera Konfederację, a w szczególności kontrowersyjnego posła na Sejm Grzegorza Brauna.

Barbara Nowak to była małopolska kuratorka oświaty. Często była chwalona przez byłego ministra edukacji Przemysława Czarnka. Barbara Nowak ostrzegała rodziców przed społecznością LGBT i mówiła, że nie istnieje coś takiego jak tranzycja płci. W listopadzie 2023 r. udzieliła wywiadu WP. Stwierdziła, że przedszkolanki w Szwecji mają specjalne pokoje, w których mast*rbują podopiecznych. Tak jak Kaja Godek nie wspiera aborcji oraz in vitro.

Kaja Godek grzmi na X o aborcji

W niedzielę 24 marca obchodziliśmy 80. rocznicę mordu, którego hitlerowcy dokonali na rodzinie Ulmów. Wiele osób w mediach społecznościowych udostępniło posty, w których upamiętniło tragicznie zmarłych. Internauci podkreślali, że nikt nie powinien zginąć tylko dlatego, że podczas II wojny światowej pomagał Żydom. Kaja Godek również odniosła się do tych przerażających wydarzeń. W swoim wpisie na platformie X odniosła się jednak do aborcji.

NAJJJKA twierdzi, że NIKOGO NIE KRZYWDZI. Uważa się za ofiarę

Kaja Godek początkowo podała wpis Fundacji Życie i Rodzina. Jej pracownicy chodzili w Raciborzu z banerem oraz stelażem. Widniał na nim napis, że Adolf Hitler jako pierwszy wprowadził legalną aborcję dla kobiet w Polsce. Interweniować musiała raciborska policja, która zarekwirowała transparent odwołujący się do przerywania ciąży podczas II wojny światowej. "Zobaczcie, jak policja chce ukryć prawdę o aborcji" - napisała Kaja Godek, odnosząc się do wydarzeń z Raciborza.

trwa ładowanie posta...

Wspólny front Barbary Nowak i Kai Godek

Kaja Godek następnie odniosła się do wpisu udostępnionego przez Grzegorza Gielerta. Mężczyzna na platformie X sarkastycznie spytał, czy w Polsce można jeszcze przypominać o tym, że podczas mordu dokonanego na rodzinie Ulmów odebrano życie również nienarodzonemu dziecku Józefa i Wiktorii.

"Słuszne pytanie do @PolskaPolicja: wczoraj aresztowali Państwo w Raciborzu baner informujący, że Hitler polecił zabijać polskie dzieci poprzez aborcję. Czy dziś w rocznicę niemieckiego mordu na Rodzinie Ulmów będzie można ten mord wspominać czy też grozi za to aresztowanie?" - napisała Kaja Godek w mediach społecznościowych.

Wpis Kai Godek odnoszący się do aborcji w czasach Adolfa Hitlera
Wpis Kai Godek odnoszący się do aborcji w czasach Adolfa Hitlera (Kaja Godek , X)

Do wpisu udostępnionego przez Kaję Godek odniosła się Barbara Nowak, która ewidentnie podziela poglądy skrajnie prawicowej działaczki pro-life. Według byłem małopolskiej kuratorki oświaty "mordowanie nienarodzonych dzieci" jest zaprzeczeniem własnego człowieczeństwa.

"Pani Kaju, odnoszę wrażenie, że mordowanie nienarodzonych jest najpopularniejszym, a może również najtrwalszym spoiwem ponadpartyjnym, ponadinstytucjonalnym itd. Zaprzeczeniem własnego człowieczeństwa przez mordujących. Życie jest tym, co zagraża śmierci. Śmierć nigdy nie zwycięży życia. Dowodem jest Zmartwychwstały. Pozdrawiam Panią serdecznie w 80. rocznicę zamordowania Ulmów. Dziś uroczystości w Markowej, byłyśmy tam w dniu beatyfikacji Ulmów, niech dadzą nam siłę w chronieniu nienarodzonych" - napisała Barbara Nowak na platformie X.

Wpis Barbary Nowak odnoszący się do wpisy Kai Godek
Wpis Barbary Nowak odnoszący się do wpisy Kai Godek (Barbara Nowak , X)

Kaja Godek zgodziła się ze słowami napisanymi przez Barbarę Nowak. Działaczka antyaborcyjna napisała krótko: "Tak, Pani Kurator, to jest zjednoczony front przeciw dzieciom".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 36
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
wiekowy,zgłoś
Moze warto przeczytac co niektorzy internauci pisza o tzw zabjanu,, pół dzieci ,, przez tych panow kieckach. Bowiem ta druga polowka jest....no własnie gdzie ?
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
123456,zgłoś
tu już nawet psychiatra nie pomoże, serio ??? to ten plemnik wygrał ?? obie biedne chcą zaistnieć za wszelką cenę
Odpowiedz
5Zgadzam się0Nie zgadzam się
Hahsha,zgłoś
Ciekawe, ilu tych zmartwychwstałych zna osobiście, że bierze ich na dowód 🤡
Odpowiedz
14Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 17