Kontrowersyjna kampania Zary

Zara wycofuje kontrowersyjną kampanię. Przeprasza za nieporozumienie

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
13.12.2023 11:15

Klienci są oburzeni kampanią Zary. Marka wycofuje reklamę i przeprasza za nieporozumienie. Czy firma odbuduje zaufanie gości?

Zara to jedna z największych firm odzieżowych na świecie. Marka wycofała kampanię reklamującą serię "Atelier". Projekt wzbudził ogrom kontrowersji. Internauci doszukiwali się nawiązań do konfliktu palestyńsko-izraelskiego. Zara przeprasza za zaistniałą sytuację i wyjaśnia cel kampanii. Fakap tak dużej marki nie może skończyć się dobrze.

Zara wzbudza kontrowersje

Akcja promocyjna Zary pod tytułem "Atelier" spotkała się z wielką krytyką internautów. Projekt przedstawiał amerykańską modelkę i aktorkę Kristen McMenamy, która pozowała w otoczeniu popękanych kamieni, zniszczonych posągów oraz połamanych płyt gipsowo-kartonowych.

trwa ładowanie posta...

Na zdjęciach Kristen McMenamy pozowała wśród gipsowych manekinów bez kończyn. Posągi dodatkowo poobwijano materiałem, co spotęgowało skojarzenia internautów. W mediach społecznościowych pojawiły się sugestie, że zdjęcia z kampanii Zary przypominają te związane z sytuacją w Gazie, gdzie trwa konflikt zbrojny. Wiele osób mocno skrytykowała markę za kontrowersyjne porównanie.

trwa ładowanie posta...

Zara odniosła się do przedstawionych zarzutów i wycofała kampanię. Firma tłumaczy, że seria zdjęć "została stworzona wyłącznie w celu zaprezentowania odzieży rzemieślniczej w kontekście artystycznym". Marka przeprasza za zaistniałą sytuację w oficjalnym oświadczeniu.

Kampania, wymyślona w lipcu i sfotografowana we wrześniu, przedstawia serię zdjęć niedokończonych rzeźb w pracowni rzeźbiarza i została stworzona wyłącznie w celu zaprezentowania odzieży rzemieślniczej w kontekście artystycznym. Niestety, niektórzy klienci poczuli się urażeni tymi obrazami, które zostały już usunięte, i zobaczyli w nich coś dalekiego od tego, co było zamierzone podczas ich tworzenia. Zara żałuje tego nieporozumienia i potwierdzamy nasz głęboki szacunek dla wszystkich

- - pisze Zara.

Źródło: Wirtualne Media

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0