Kendrick Lamar wypuścił “Dumb Phone”

Kendrick Lamar wypuścił "Dumb Phone". To przeciwieństwo smartfona

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,09.11.2023 07:00

Amerykański raper Kendrick Lamar wprowadził na rynek przeciwieństwo smartfona. "Dumb Phone" jest pozbawiony większości funkcji znanych z nowoczesnych urządzeń i ma to zamierzony cel.

Light Phone 2, bo tak w rzeczywistości nazywa się "Dumb Phone", został wprowadzony na rynek przez agencję kreatywną pgLang należącą do rapera Kendricka Lamara, którą prowadzi z przyjacielem Dave'em Free. Ten prosty telefon jest owocem ich współpracy z firmą Light.

Minimalistyczny telefon nie ma przeglądarki internetowej ani dostępu do mediów społecznościowych, a jego ekran przypomina papier, podobnie jak w niektórych e-czytnikach.

Za pomocą nie do końca "głupiego" telefonu można dzwonić, wysyłać SMS-y, ustawiać alarm i włączać hotspot. Został on wyposażony również w dodatkowe narzędzia, które obejmują odtwarzacz muzyki, notatnik czy kalkulator. Ponadto jest on wyposażony w narzędzie "językowe", które działa jak magiczna bila ósemka. Użytkownicy mogą zadać telefonowi pytanie i potrząsnąć nim, aby uzyskać odpowiedź.

Light Phone 2
Light Phone 2 (pg-lang.com)

Ograniczenie rozpraszania i czasu spędzonego przed ekranem

Jak zauważają dropsy, "ma być on nie tylko funkcjonalny, ale i stylowy, z możliwością ekskluzywnego dostępu do treści Kendricka przed ich oficjalnym wydaniem".

trwa ładowanie posta...

PgLang's Light Phone 2 trafił do sprzedaży na początku listopada w cenie 299 dolarów. Według oficjalnej strony internetowej pgLang wszystkie 250 limitowanych urządzeń zostało już wyprzedanych. Trudno się dziwić, ponieważ podobne urządzenia cieszą się coraz większą popularnością. HMD Global, producent telefonów Nokia, podał, że w każdym miesiącu 2022 r. sprzedawano dziesiątki tysięcy prostych telefonów.

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Niewątpliwie największą zaletą "dumb phone’a" jest ograniczenie rozpraszania uwagi i czasu spędzanego przed ekranem. W końcu niektóre treści dostępne w social mediach mogą rzeczywiście tylko nas ogłupić.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0