kaja Godek obraziła społeczność LGBT na platformie X

TVP nie puściła Kai Godek? Padły skandaliczne słowa

Źródło zdjęć: © YouTube - Rzeczpospolita / YouTube
Natalia Witulska,
05.04.2024 11:00

W czwartek 4 kwietnia Kaja Godek udostępniła wpis na platformie X. Podzieliła się z obserwatorami krótką anegdotką. Zdążyła w niej mocno obrazić społeczność LGBT - zresztą nie pierwszy raz.

Kaja Godek to znana w całej Polsce skrajnie prawicowa aktywistka. Otwarcie sprzeciwia się aborcji, in-vitro czy obowiązkowym szczepieniom. Nie podoba jej się również to, w jaki sposób polski rząd pomaga Ukrainie, w której od ponad dwóch lat trwa wojna z Rosją. Wspiera konserwatywną partię Konfederację, a w szczególności jej kontrowersyjnego przedstawiciela, Grzegorza Brauna.

Skrajnie prawicowa aktywistka regularnie przypomina także, że w żaden sposób nie wspiera, a nawet nie toleruje społeczności LGBT. Kobieta wielokrotnie mówiła, że osoby nieheteronormatywne są chore psychicznie, a nawet, że są zagrożeniem dla dzieci. W czwartek 4 kwietnia Kaja Godek udostępniła wpis w mediach społecznościowych. W krótkim poście po raz kolejny obraziła całą tęczową społeczność.

Homofobia Kai Godek

W środę 7 lutego w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie obywatelskiego projektu "stop LGBT". Jego twarzą była Kaja Godek, która wystąpiła na sali plenarnej. Znalazły się w nim skrajne propozycje, które uderzają w prawa człowieka. Aktywistka oraz jej współpracownicy chcieli bowiem, aby tęczowa społeczność nie mogła brać udziału w zgromadzeniach. Oznaczałoby to koniec organizowania parad równości.

Kampania Przeciw Homofobii jasno stwierdziła, że proponowany projekt jest po prostu niezgodny z konstytucją. Łamie bowiem wolność słowa oraz wolność zgromadzeń. Co więcej, w jego uzasadnieniu pojawiły się obraźliwe, nieprawdziwe, a także szkalujące informacje dotyczące tęczowej społeczności. Ich przedstawicieli nazwano bowiem ped*filami.

KACPER MUDOR MOOD: Spełniam się jako DRAG QUEEN

Kaja Godek obraziła społeczność LGBT

Kaja Godek podzieliła się z obserwatorami pewną anegdotką. Na platformie X opisała sytuację, która miała miejsce w lutym 2024 r., zaraz po pierwszym czytaniu kontrowersyjnego projektu dotyczącego społeczności LGBT. Aktywistka po raz kolejny obraziła jej przedstawicieli.

"Po I czyt. ustawy obyw. #Stoplgbt jakaś redaktor z neotvp zapytała mnie na korytarzu w Sejmie, czy to samo, co dziś mówiłam, mówię swoim przyjaciołom lgbt. Odpowiedziałam, że nie mam przyjaciół lgbt i trzymam się z dala od osób zboczonych. Chyba ta setka nie poszła w tvp?" - napisała Kaja Godek na platformie X.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 89
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 36
  • emoji kupka - liczba głosów: 39
Rochel57,zgłoś
W pełni popieram i Kaję Godek i Posła Grzegorza Brauna
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Plaatoon84,zgłoś
Proponuję wizytę u podologa. Na stopy zawsze jest czas na głowę może być już za późno.
Odpowiedz
8Zgadzam się1Nie zgadzam się
jajco,zgłoś
Ona jest skrajnie pazerna na kase !!! Za gloszenie swoich idiotycznych pogladow cynicznie wyrazanych obrazajac innych ludzi wystawia swiadectwo sobie i Kosciolowi jej mocodawcy
Odpowiedz
19Zgadzam się4Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 57