Kaja Godek z problemami

Zbierali podpisy pod projektem Kai Godek. Zapłacą karę

Źródło zdjęć: © Instagram - Kaja Godek / Instagram
Natalia Witulska,
21.05.2024 11:00

W poniedziałek 20 maja prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych Michał Wróblewski nałożył karę na osoby zbierające podpisy pod projektem "Stop LGBT". Będą musiały zapłacić niemal 11 tys. zł. Wszystko przez to, że imiona oraz nazwiska na listach nie były odpowiednio chronione i miały do nich dostęp postronne osoby.

Przypomnijmy, w 2020 r. Kaja Godek oraz Krzysztof Kasprzak z Fundacji Życie i Rodzina zbierali podpisy pod homofobicznym projektem ustawy "Stop LGBT". Zapisano w nim m.in. zakaz "propagowania" związków jednopłciowych, rozszerzenia instytucji małżeństwa na osoby tej samej płci, aktywności seksualnych osób niepełnoletnich, orientacji seksualnych innych niż heteroseksualna. Projekt trafił do Sejmu w 2021 r. Został odrzucony w lutym 2024 r.

Kaja Godek nie ukrywała niezadowolenia, gdy Sejm odrzucił projekt ustawy "Stop LGBT". W mediach społecznościowych nadal udostępnia wpisy, w których atakuje tęczową społeczność. W piątek 17 maja na platformie X zaatakowała osoby transpłciowe. Stwierdziła, że gdy je widzi, ma odruch wymiotny. Dodatkowo podkreśliła, że jest to absolutnie naturalna reakcja organizmu każdego człowieka.

UODO i kara za zbieranie podpisów pod projektem Kai Godek

W poniedziałek 20 maja na stronie Urzędu Ochrony Danych Osobowych pojawiła się informacja dotycząca zbierania podpisów pod projektem Kai Godek i Krzysztofa Kasprzaka. W komunikacie poinformowano, że "prezes UODO nałożył 10 913 zł kary na Komitet Inicjatywy Ustawodawczej 'Stop LGBT' za to, w jaki sposób prowadził zbiórkę podpisów". Okazało się, że listy z podpisami leżały niezabezpieczone w kościele. Oznaczało to, że każdy mógł je przeczytać czy sfotografować.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

W komunikacie możemy przeczytać, że do UODO wpłynęło zgłoszenie mówiące, że podpisy zbierane pod projektem "Stop LGBT" nie były chronione. Przedstawiciele urzędu sprawdzili te informacje. "Administrator potwierdził, że opisana sytuacja miała miejsce, ale w jego ocenie do naruszenia przepisów RODO nie doszło. Postępowanie przeprowadzone przez Prezesa UODO wykazało jednak naruszenie wielu przepisów RODO, w tym tych, które odnoszą się do kwestii bezpieczeństwa danych osobowych" - czytamy w komunikacie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 53
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 445
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 53
Gest Lichockiej,zgłoś
Czy ta ta Kaja Godek, która mści się na innych za to, że Bóg pokarał ją niepełnosprawnym dzieckiem podczas porodu? Czy to jest powód tej jej wściekłej walki nie wiadomo o co, tak naprawdę?!
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Historia i Teraźniejszość,zgłoś
~ Adolf Hitler: "Żydzi w swych długich brodach roznoszą wszy i zarazki chorób na które są uodpornieni, a Niemcy na nie umierają"... ~ Jarosław PiS Kaczyński: "Emigranci przynoszą pasożyty i bakterie chorób, na które są uodpornieni, a dla Europejczyków są to śmiertelne choroby"... ~ O skazańcu M. Kamińskim, który mówił o 'gwałceniu krów na pastwiskach', to wręcz wstyd wspominać! Przecież sami nasprowadzali tych "gwałcicieli" tysiącami z Azji i Afryki po $5000 sztuka :-) ~ Adolf Hitler: "Żydzi w swych długich brodach roznoszą wszy i zarazki chorób na które są uodpornieni, a Niemcy na nie umierają"... ~ Jarosław PiS Kaczyński: "Emigranci przynoszą pasożyty i bakterie chorób, na które są uodpornieni, a dla Europejczyków są to śmiertelne choroby"... ~ O skazańcu M. Kamińskim, który mówił o 'gwałceniu krów na pastwiskach', to wręcz wstyd wspominać! Przecież sami nasprowadzali tych "gwałcicieli" tysiącami z Azji i Afryki po $5000 sztuka :-)
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się
Rozumiesz już ?,zgłoś
18 listopada 1920 roku, rządzony przez Lenina Związek Sowiecki, jako pierwszy na świecie zalegalizował bezwarunkową aborcję. Lenin patrzył przychylnie na wszystkie trendy mające na celu zniszczenie ludzkiej natury. To bowiem umacniało władzę tego „pragmatyka zła”. Dlatego pod rządami bolszewików w Rosji wprowadzono aborcję i rozwody, zaś sam akt seksualny obdarto z wszelkiej wartości. Ps. Jako drugi w Europie, aborcję (nie bezwarunkową lecz eugeniczną) zalegalizował…Adolf Hitler.
Odpowiedz
4Zgadzam się9Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 58