x

Szczury na haju. Pozbyły się dowodów przestępstwa

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
14.03.2024 12:30

Na jednej z amerykańskich komend policji doszło do szokującego zdarzenia. Grupa szczurów zjadła skonfiskowaną przez funkcjonariuszy marihuanę. Gryzione odurzyły się substancją. Okazuje się, że to nie największy problem budynku, w którym znajduje się jednostka.

Marihuana, znana również jako konopie indyjskie, to roślina pochodząca z Azji, a dokładniej z Chin, Indii oraz Pakistanu. Od wieków była wykorzystywana przez różne kultury jako lekarstwo, środek relaksacyjny oraz surowiec do produkcji tkanin i innych materiałów. W wielu krajach marihuana jest również źródłem kontrowersji ze względu na jej potencjalne skutki zdrowotne i społeczne oraz regulacje prawne związane z jej używaniem.

Głównymi składnikami psychoaktywnymi marihuany są kannabinoidy, z których najbardziej znanym jest tetrahydrokannabinol. THC to substancja powodująca uczucie euforii, zwiększoną percepcję sensoryczną, zmiany nastroju oraz czasem dezorientację. Marihuanę można spożywać na wiele sposobów, w tym przez palenie, inhalację, spożywanie np. poprzez jedzenie potraw zawierających narkotyk czy podawanie doustne np. w postaci olejków lub kapsułek. Każda z tych metod ma inne skutki - zarówno pod względem szybkości działania, jak i intensywności efektów.

Szczury odurzone marihuaną
Szczury odurzone marihuaną (Canva)

W ostatnich latach marihuana stała się przedmiotem intensywnych debat na temat jej legalności i zastosowań medycznych. W niektórych krajach i stanach w USA substancja została zalegalizowana lub zdekryminalizowana, co umożliwia używanie jej zarówno rekreacyjnie, jak i leczniczo. Mimo rosnącej akceptacji istnieją także obawy dotyczące negatywnych skutków zdrowotnych i społecznych związanych z nadużywaniem marihuany. Może mieć wpływ na zdolności poznawcze, uzależnienie, zaburzenia psychiczne oraz być potencjalnym ryzykiem dla młodzieży w okresie rozwojowym.

Szczury dorwały się do skonfiskowanej marihuany

W Stanach Zjednoczonych doszło do niecodziennego zdarzenia. Na komendzie policji znajdującej się w Nowym Orleanie, a dokładniej w Luizjanie, pojawiły się szczury. Gryzonie dobrały się do skonfiskowanych narkotyków. Główny dowodzący jednostki doniósł, że odurzyły się marihuaną. Budynek komisariatu jest w opłakanym stanie, więc drobne robaki czy pleśń są tam normą, jednak jeszcze nigdy nie musieli mierzyć się ze szczurami.

Wszystkie szczury jedzące naszą marihuanę są na haju

- relacjonuje mediom nadinspektor policji Anne Kirkpatrick.

Funkcjonariusze mają dość brudu

Policjanci mają dość pracy w skandalicznych warunkach. Budynek komisariatu jest bardzo brudny. Dodatkowo cały czas psuje się klimatyzacja oraz winda. Nadinspektor Anne Kirkpatrick mówi: "brud jest nie do przyjęcia". Obecnie trwają debaty nad zmianą zapuszczonego miejsca jednostki. Komenda ma zostać przeniesiona do wieżowca znajdującego się w centrum.

Szczury odurzone marihuaną
Szczury odurzone marihuaną (Canva)

Źródło: Daily Star

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0