63-letnia kobieta sprzedawała narkotyki w znaczkach pocztowych

63-dilerka zatrzymana. Kobieta szmuglowała narkotyki do więzienia

Źródło zdjęć: © Canva / Canva
Weronika Paliczka,
05.04.2024 17:30

Opolscy policjanci wpadli na trop nietypowej przestępczyni. 63-letnia kobieta przemycała narkotyki na teren więzienia, w którym przebywał jej syn. Akcja jak z "Breaking Bad" upadła, gdy do mieszkania dilerki wkroczyli policjanci. Na miejscu zabezpieczono niebezpieczne dopalacze.

Matki dla dzieci są w stanie poświęcić wiele. Ciała, które po porodzie nie wyglądają tak samo jak przed ciążą, karierę, która w związku z wychowaniem potomka została odwieszona na hak, kontakty towarzyskie. Godzinami można mówić o nieprzespanych nocach spowodowanych chorobami dziecka, byciu taksówką, nauczycielką, pielęgniarką, terapeutką i kucharką w jednym czy wiecznym lęku i niepewności. Niektóre matki godzą się nawet na popełnienie przestępstwa dla dziecka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Influencerzy którzy przekroczyli granicę. Kolega Ignacy: Ja bym tego nie nagrał

Dilerka z Opola wpadła wraz z synem

Policjanci z Opola prowadzili dochodzenie w sprawie dilerów działających na terenie więzienia. Jeden z tropów prowadził do 63-letniej matki skazanego, który odsiadywał wyrok w tamtejszej placówce. Mężczyzna po raz pierwszy za kratki trafił w 2011 r. i od tego czasu odbywał kary w różnych aresztach. Śledczy udowodnili, że to za jego namową matka rozpoczęła narkotykowy biznes.

Podczas przeszukania mieszkania kobiety policjanci znaleźli wiele znaczków pocztowych, a także bardzo niebezpieczne dopalacze pod nazwą "ADB-Butinaca". Badania wykazały, że znaczki były nasączane narkotykiem. Środek był także mieszany z substancją klejącą. Podejrzana wysyłała znaczki do więzienia, gdzie jej syn był odpowiedzialny za dystrybucję narkotyków. Śledczy prowadzący sprawę uważają, że 63-letnia dilerka odpowiadała za dystrybucję znaczków w Opolszczyźnie i na Dolnym Śląsku, gdzie w zakładach karnych również znaleziono znaczki nasączone dopalaczami.

39-letni więzienny diler przebywa obecnie w więzieniu, odbywając karę za włamania i kradzieże. Wiele wskazuje na to, że za chwilę może dołączyć do niego jego matka. Kobiecie postawiono zarzuty posiadania narkotyków oraz usiłowania wprowadzenia ich do obrotu. Może jej za to grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności. 39-letni mężczyzna usłyszał te same zarzuty, jednak ze względu na recydywę jego kara może wynieść nawet dodatkowe 15 lat więzienia.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0