Spłakali się o bajkę Netfliksa. Wystarczył jeden pocałunek
Prawicowy serwis płonie świętym oburzeniem w związku ze sceną w jednej z animacji na Netfliksie. Czy "indoktrynacja" LGBTQ+ ma "większe moce" niż heteroseksualna?
Inspiracją dla kolejnego homofobicznego artykułu na wpolityce.pl stał się list, który redakcja otrzymała od wstrząśniętego czytelnika. Przeczytamy w nim, że w trakcie gdy dzieci oglądały na Netfliksie popularną animację "Nimona", zdarzyła się rzecz drastyczna.
Podobne
- Aktywiszcze o Tęczowym Piątku. "Chcę, żeby nauczyciele nie musieli się bać" [WYWIAD]
- Oburzeni serialem Netfliksa. Jeden pocałunek i wszczęli alarm
- Kurator Nowak z nową misją. Opowiadała o "ideologii trans"
- Gen Z jest bardziej tęczowe? Raport o LGBTQ+ szokuje konserwatystów
- Polska liderem w homofobii według raportu ILGA-Europe. Unia się za nas wstydzi
Dzieci w wieku 12 i 6 lat oglądały bajkę animowaną na Netflix. W pewnym momencie słyszę z kuchni ich głośne „Cooo??? Fu! Co to ma być???”. Pytam co się stało. Mówią, że w bajce dwóch rycerzy się właśnie całowało.
"Nimona" jest przez Netflix rekomendowana dla dzieci powyżej 10 r.ż., więc młodsza pociecha nie powinna jej w ogóle oglądać. Zwłaszcza bez nadzoru opiekuna, który mógłby tłumaczyć niezrozumiałe kwestie. Dzieci są rozwojowo "gąbkami" gotowymi na przyjmowanie nowych treści. Dziwić będzie je tylko to, co udziwnią rodzice lub rówieśnicy.
Równie dobrze rozmowa z dzieckiem mogłaby przebiegać jak na powyższej grafice. Z młodymi ludźmi w każdym wieku można rozmawiać otwarcie na większość tematów. Dostosowując oczywiście sposób i treść przekazu do wieku pociechy.
Absurd "indoktrynacji" orientacji seksualnej
Nie mamy pewności czy do kogokolwiek trafiają jeszcze absurdalne wypowiedzi o "indoktrynacji dzieci przez sympatyków LGBT". Zwłaszcza publikowane na skrajnie konserwatywnych portalach anonimowo, bez podpisu autora.
Na wszelki wypadek przypominamy, że zgodnie z tą logiką w obliczu wszechobecnej "indoktrynacji heteroseksualnej" osoby nieheteronormatywne raczej by nie istniały. Według homofobów "indoktrynacją" jest sama widoczność osób LGBTQ+ w popkulturze. W dalszym ciągu tak rozumianej "indoktrynacji" jest nieporównywalnie więcej w wersji hetero, więc chyba jednak orientacja seksualna nie zmienia się od oglądania filmów.
Popularne
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Niezobowiązująca praca po maturze. Czym jest GIG economy i freelancing?
- Julia Wieniawa chce zagrać Łęcką. Producent filmu zrujnował jej marzenie
- Bagi testuje okulary do ściągania. "Normalnie mi się wyświetla tekst"
- Budda bawi się w USA? Nagrania z youtuberem obiegły internet
- Flipowanie iPhone'ami sposobem na życie? Nowa moda na TikToku
- Co robić w maju w mieście? TOP 3 koncerty, na które warto się wybrać