Animacje nie zmieniają orientacji seksualnej dzieci.

Spłakali się o bajkę Netfliksa. Wystarczył jeden pocałunek

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
19.07.2023 15:45

Prawicowy serwis płonie świętym oburzeniem w związku ze sceną w jednej z animacji na Netfliksie. Czy "indoktrynacja" LGBTQ+ ma "większe moce" niż heteroseksualna?

Inspiracją dla kolejnego homofobicznego artykułu na wpolityce.pl stał się list, który redakcja otrzymała od wstrząśniętego czytelnika. Przeczytamy w nim, że w trakcie gdy dzieci oglądały na Netfliksie popularną animację "Nimona", zdarzyła się rzecz drastyczna.

Dzieci w wieku 12 i 6 lat oglądały bajkę animowaną na Netflix. W pewnym momencie słyszę z kuchni ich głośne „Cooo??? Fu! Co to ma być???”. Pytam co się stało. Mówią, że w bajce dwóch rycerzy się właśnie całowało.

- czytelnik wpolityce.pl

"Nimona" jest przez Netflix rekomendowana dla dzieci powyżej 10 r.ż., więc młodsza pociecha nie powinna jej w ogóle oglądać. Zwłaszcza bez nadzoru opiekuna, który mógłby tłumaczyć niezrozumiałe kwestie. Dzieci są rozwojowo "gąbkami" gotowymi na przyjmowanie nowych treści. Dziwić będzie je tylko to, co udziwnią rodzice lub rówieśnicy.

trwa ładowanie posta...

Równie dobrze rozmowa z dzieckiem mogłaby przebiegać jak na powyższej grafice. Z młodymi ludźmi w każdym wieku można rozmawiać otwarcie na większość tematów. Dostosowując oczywiście sposób i treść przekazu do wieku pociechy.

Absurd "indoktrynacji" orientacji seksualnej

Nie mamy pewności czy do kogokolwiek trafiają jeszcze absurdalne wypowiedzi o "indoktrynacji dzieci przez sympatyków LGBT". Zwłaszcza publikowane na skrajnie konserwatywnych portalach anonimowo, bez podpisu autora.

Na wszelki wypadek przypominamy, że zgodnie z tą logiką w obliczu wszechobecnej "indoktrynacji heteroseksualnej" osoby nieheteronormatywne raczej by nie istniały. Według homofobów "indoktrynacją" jest sama widoczność osób LGBTQ+ w popkulturze. W dalszym ciągu tak rozumianej "indoktrynacji" jest nieporównywalnie więcej w wersji hetero, więc chyba jednak orientacja seksualna nie zmienia się od oglądania filmów.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 11