Przypięci do płotu protestowali przed urzędem. Policja wywlekała ich siłą
Aktywiści z austriackiego oddziału Extinction Rebellion urządzili pokojowy protest pod urzędem w Bregencji. "Ta forma obywatelskiego nieposłuszeństwa wielokrotnie w historii doprowadziła do zmian".
Extinction Rebellion to jedna z radykalnych grup aktywistycznych. Działa przede wszystkim na rzecz klimatu i ekologii, aczkolwiek angażuje się także w kwestie społeczne. To jeden z najbardziej znanych międzynarodowych ruchów, równie kontrowersyjny, jak Ostatnie Pokolenie. Przyklejanie się do obrazów? Blokowanie dróg? Rozbijanie obozowisk w środku miasta? Barwienie wody na toksyczny zielony kolor? Właśnie takie akcje mają na swoim koncie aktywiści z Extinction Rebellion.
Podobne
- Nietypowy protest aktywistów. Padają na ziemię jak nieżywi
- Z zimną krwią zastrzelił aktywistów. Protestowali przeciwko otwarciu kopalni
- Trwają "Oscary ropy" w Londynie. Gretę Thunberg zatrzymała policja
- Uciekają, bo ich wyspę zaleje. Powodem kryzys klimatyczny
- Rządy dopłacają do kryzysu klimatycznego. Krytykuje je Bank Światowy
Działacze organizują regularne protesty na całym świecie. Aktualnie członkowie austriackiego oddziału Extinction Rebellion zebrali się w Bregencji, stolicy Vorarlbergu - najbardziej wysuniętego na zachód kraju związkowego Austrii, by wyrazić swój przeciw wobec inwestowania w paliwa kopalne.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Mestosław: "Ślub wezmę w Brazylii i... w Polsce". Gdzie zamieszka z mężem i dzieckiem?
Za szyję przypięli się do metalowych barierek. Do akcji wkroczyła policja
Aktywiści z Extinction Rebellion nie zgłosili oficjalnie swojego protestu. 8 maja działacze grupy pojawili się pod Landhausem w Bregencji.
Przykuliśmy się łańcuchami, ponieważ inwestycja w megaprojekty związane z paliwami kopalnymi przykuwa nas wszystkich w Vorarlbergu do ponurej przyszłości
- Ta forma obywatelskiego nieposłuszeństwa jest całkowicie ważna i wielokrotnie w historii doprowadziła do zmian - dodała Eisendle dla portalu VOL.AT.
"O 1,58 stopnia Celsjusza cieplej niż w latach 1850-1900 i najgorętszy dwunastomiesięczny okres, jaki kiedykolwiek zmierzono na Ziemi: taki jest bilans od marca 2023 r. do marca tego roku" - alarmuje Extinction Rebellion na Instagramie. - Zależy nam jednak na czymś więcej niż tylko walce z pająkiem tunelowym. Chodzi o globalną sprawiedliwość klimatyczną i konieczne zakończenie nieetycznej eksploatacji zasobów w celu maksymalizacji zysków kilku osób kosztem tych, którzy już są najbardziej dotknięci konsekwencjami kryzysu klimatycznego - piszą aktywiści.
"Od miesięcy ludzie próbują przeszkodzić nam w naszym legalnym pokojowym proteście, wznosząc bariery. Dlatego teraz przykuwamy się do tych krat, które nie tylko symbolizują mury w umysłach wielu decydentów, ale także fizycznie blokują naszą drogę do demokracji. Budowanie tego absurdalnego projektu pająka tunelowego wbrew wszelkim zaleceniom naukowym jest równoznaczne z aktywnym zaprzeczaniem kryzysowi klimatycznemu" - apelują działacze. Do akcji wkroczyła policja, która zajęła się rozganianiem protestujących. Co interesujące, w grupie austriackich działaczy znalazło się bardzo dużo dojrzałych ludzi.
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Polska górą. Nowy slang podbija internet. "Just turned 19 in Poland". O co chodzi?
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ