Nietypowy protest aktywistów. Padają na ziemię jak nieżywi
Holenderska grupa Extinction Rebellion Amsterdam w poniedziałek 5 lutego organizuje niecodzienny protest. Gdy w mieście rozlegnie się dźwięk syreny, aktywiści będą udawać martwych. Cel? Zwrócenie uwagi na kryzys klimatyczny.
W czwartek 1 lutego na Instagramie holenderskiej grupy Extinction Rebellion Amsterdam pojawił się wpis. Aktywiści namawiają w nim na dołączenie do organizowanego przez nich protestu klimatycznego w stolicy Holandii.
Podobne
- Papież Franciszek powiedział, kto jest głupi. Wiele osób może się obrazić
- Przerażające owady coraz bliżej Polski. Odkryto je na Słowacji
- Miliony na ratowanie lasów deszczowych. Ochrona środowiska to drogi "biznes"
- Przepchnął aktywistów ciężarówką. Usłyszał, co go czeka
- Skurczy się lista dziedzictwa kulturowego UNESCO? Skutki kryzysu klimatycznego
Udają martwych w imię kryzysu klimatycznego
Aktywiści klimatyczni z Extinction Rebellion Amsterdam namawiają w mediach społecznościowych, aby dołączyć do nich podczas poniedziałkowego protestu. Na Instagramie przypominają, że kryzys ekologiczny nie jest wymysłem bądź chwilowym problemem. Podkreślają, że czasu jest coraz mniej i trzeba podjąć natychmiastowe działania.
"W każdy pierwszy poniedziałek miesiąca w Holandii włącza się syrena lotnicza. Co miesiąc chcemy przypominać, że kryzys klimatyczny i ekologiczny NIE jest testem, ale sytuacją nadzwyczajną. Niezbędne jest podjęcie działań już teraz, aby obniżyć emisję CO2 do zera i powstrzymać utratę różnorodności biologicznej" - czytamy na Instagramie holenderskich aktywistów klimatycznych.
"Klimatyczna akcja alarmowa w Amsterdamie odbędzie się w poniedziałek 5 lutego. Spotykamy się o 11.45 pod pomnikiem Spinozy przy gemeentehuis (Amstel 2). Jest to niezakłócająca spokoju krótka akcja dostępna dla każdego" - czytamy dalej w poście aktywistów.
"Akcja ma charakter umierania: na dźwięk alarmu padamy na ziemię i przez kilka minut leżymy jak martwi, po czym się podnosimy. Na miejscu odbędzie się krótkie przemówienie wyjaśniające nasze działanie. Warto zabrać ze sobą coś miękkiego i ciepłego do położenia się i ubrać się stosownie do pogody" - napisali aktywiści.
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- Katy Perry poleci w kosmos. Kiedy wróci na Ziemię?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Stuu pozwał wiceministra sprawiedliwości. "Rzekomo dopuściłem się pomówienia"
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Bambi nie potrafi śpiewać? Burza pod klipem z koncertu