Proszenie o podwyżkę jest roszczeniowe? "Redflagowy argument"
Pracodawczyni na TikToku pokazała swój stosunek do pracowników. W mediach społecznościowych emocje wzbudziła zarówno treść, jak i forma jej wypowiedzi.
W mediach społecznościowych duże emocje wywołało nagranie z TikToka, na którym właścicielka centrum fizjoterapii daje wyraz temu, co myśli o "roszczeniowej" postawie pracowników. Filmik nie spotkał się ze zrozumieniem wśród komentatorek i komentatorów, mimo że kobieta sprostowała, że chodzi w nim o sytuację "hipotetyczną".
Proszenie o podwyżkę jest roszczeniowe?
Filmik pokazuje, jak tiktokerka reaguje, gdy pracownik próbuje ją przekonać do podwyżki, "argumentując to zwiększonym ZUS-em, cenami kursów i czynszem za mieszkanie". Nagranie niestety nie jest już dostępne na TikToku, zniknęło wraz z kontem, na którym zostało opublikowane. Na portalu X krążą jednak screeny, które pozwalają się domyślać, że reakcja autorki na takie argumenty nie była przychylna i pełna zrozumienia.
Na komentarz: "Skoro Tobie wzrosło, to pracownikowi również. Nic dziwnego, że w dzisiejszych czasach ktoś prosi o podwyżkę, on też musi z czegoś żyć" tiktokerka odpowiedziała: "Ale to jest bardzo redflagowy argument ze strony pracownika". Komentarz opatrzyła emotką klauna.
Na portalu X osoby komentujące żywo zareagowały zarówno na treść tych przedsiębiorczych rewelacji, jak i na ich formę. Jeden z popularniejszych komentarzy to: "Chcesz więcej zarabiać? To trochę cringe'owe, gościu. xoxo. Pszemciembiorca". Zainteresowanie wzbudziła również wzmianka o składce ZUS.
"Pracownik argumentuje zwiększonym zusem? Czy ona właśnie się wyautowała, że zamiast na UOP zatrudnia ludzi na fejkowym b2b?" - napisał jeden z komentujących.
Na Instagramie nie jest już dostępny profili centrum fizjoterapii, którego właścicielką jest autorka. Komentujących na portalu X zirytował brak spójności między jej podejściem do pracowników, a ogłoszeniami skierowanymi do klientów i klientek przechodzących korektę płci.
W jednym z postów reklamujących usługi centrum w zakresie przygotowań do zabiegów korekty płci można było przeczytać: "Czuj się dumny i bezpieczny". Osoba, która zestawiła na portalu X tę reklamę z tiktokiem o roszczeniowych pracownikach napisała: "Czuj się bezpiecznie, no chyba, że chcesz mieć za co żyć".
Popularne
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Julia Żugaj wzruszona sukcesem swojego chłopaka? "Jestem dumna"
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Łatwogang nagra collab z bbno$? Internauci muszą spełnić jeden warunek
- Zestawy Reziego w Pasibusie. Ile kosztuje zaskakująca nowość?
- Uczestnik "Twoje 5 minut 3" wydał oświadczenie. "Nie jestem psycholem"
- Lokal sushi sparodiował zmarłego kilka dni temu rapera. "Joka zszedł z nieba"
- Influencerka tłumaczy włoskie brainroty. Żarłacz Biegacz, Aligator Detonator i Patyk