Zamówił, zjadł, zapłakał. Cena słynnej pizzy z Jagodna zmiotła go z planszy

Zamówił, zjadł, zapłakał. Cena słynnej pizzy z Jagodna zmiotła go z planszy

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
10.07.2024 14:30

Marcin Torz, dziennikarz serwisu ujawniamy.com, poskarżył się w internecie na jego zdaniem bulwersującą cenę za włoską pizzę. Jego wpis podzielił internautów.

O wrocławskiej pizzerii Mania Smaku zrobiło się głośno, kiedy właściciele podjęli decyzję o bezpłatnym doręczeniu 300 pizz dla osób oczekujących w kolejce pod lokalem wyborczym na Jagodnie podczas wyborów 15 października. Sympatyczna akcja? Nie dla wszystkich. Krótko później szefostwo restauracji musiało mierzyć się z hejtem, nienawistnymi wiadomościami i wystawianiem negatywnych ocen. Knajpka ostatecznie wyszła z tego starcia obronną ręką, interes dalej się kręci, ale... jedna afera w internecie to najwyraźniej niewystarczająco.

Dziennikarz Marcin Torz z portalu ujawniamy.com zdecydował się na zamówienie pizzy z owej słynnej wrocławskiej pizzerii. W mediach społecznościowych zainicjował dyskusję na temat cen posiłków w restauracjach - na podstawie placka z Manii Smaku stwierdził, że te "są już chore".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FAGATA O SWOIM EX, ZAŁOŻONYM 0NLYFANS I SWOJEJ PRZYSZŁOŚCI | Vibez Talk

23-centymetrowa pizza za 46 zł. Przesada?

Torz wrzucił na swój profil na portalu X zdjęcie połowy pizzy z Manii Smaku. Fotkę opatrzył wymownym komentarzem.

"Ceny w Polsce są już chore. Oto minipizza, 23 cm. Koszt 46 zł!! Pizzeria Mania Smaku z Wrocławia - to ta z akcji na Jagodnie. 46 zł za kawałek placka" - napisał, wyraźnie oburzony.

Trzeba przyznać - 46 zł to dużo za pizzę w takim rozmiarze. Standardowa wielkość tj. 32 cm w tej cenie raczej nikogo by nie dziwiła, szczególnie że mówimy o pizzy neapolitańskiej, z najlepszej jakości włoskimi składnikami. Przeglądając menu Manii Smaku, można zauważyć, że ich ceny są raczej wysokie. Standardowa margherita jest 5-10 zł droższa od takiej samej pizzy w innych włoskich restauracjach. Średnia cena najzwyklejszego placka z pomidorami, mozzarellą i bazylią to ok. 36 zł.

Powyżej 40 zł (może nawet blisko 50) płaci się już za margherita z mozzarellą di buffalą. Popularne warszawskie lokale oferują tańsze kompozycje - np. w Pollypizza, często wymienianej wśród najlepszych spotów na pizzę cena za placek nie przekracza 44 zł. W Ciao a Tutti ceny dobijają do 54 zł za dwie kompozycje: z truflami i krewetkami. W Pizzaiolo najdroższy placek kosztuje 49 zł.

Menu pizzerii Mania Smaku we Wrocławiu
Menu pizzerii Mania Smaku we Wrocławiu (Facebook, Mania Smaku)

"Uśmiechnięta pizza". Internauci są podzieleni

Na zdjęciu wrzuconym przez Marcina Torza widać, że pizza jest ładnie wypieczona, że jest na niej sporo składników i wygląda bardzo apetycznie. Wysokie ceny mogą być narzucone przez różne czynniki: duży koszt utrzymania lokalu czy załogi, import składników. To oczywiste, że te wszystkie opłaty ponosi konsument. Komentatorzy nie są zgodni w swoich opiniach. Część podziela zdanie dziennikarza, inni z niego kpią.

"Na wzrost cen jest rozwiązanie - nie kupować. Niech sami żrą tę pizzę" - pisze jeden z internautów. "A to jest jakiś przymus kupowania?" - pyta Joanna. "A uśmiechał się Pan, jak zamawiał? Może dla uśmiechniętych są niższe ceny" - ironizuje Andrzej. "Donald im takie rachunki za energię d*jebał, że nie mają wyjścia. Mam nadzieję, że padną" - złorzeczy Przemek. "A słyszał Pan o kosztach robocizny, które radykalnie podniósł Morawiecki (ZUS + minimalna pensja)? Samemu proszę zrobić, koszty pizzy do 10 proc. zejdą - radzi Olga. "Kupił, opie*dolił, marudzi, że malizna. Znaczy smaczna była!" - podsumował Andrzej.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0