Barbara Nowak oceniła "Zieloną Granicę" Agnieszki Holland

Nowak oceniła "Zieloną granicę". "Miłość z syndromem Münchhausena"

Źródło zdjęć: © Artur Zawadzki, Beata Zawrzel / East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,27.09.2023 11:28

Czy Barbara Nowak obejrzała film "Zielona granica"? Nie wiem, choć się domyślam. Tak czy inaczej, małopolska kurator oświaty postanowiła podzielić się swoją opinią na temat dzieła Agnieszki Holland, przypisując reżyserce syndrom Münchhausena.

Takiego kwiku wśród zwolenników partii rządzącej dawno nie spowodowało żadne dzieło kulturowe. Agnieszka Holland swoim filmem "Zielona granica" wywołała burzę medialną. Nawet Andrzej Duda, który nie oglądał filmu, podczas swojego wystąpienia podał dalej rażące hasło: "Tylko świnie siedzą w kinie". Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych chce pociągnąć za to prezydenta do odpowiedzialności.

Barbara Nowak o filmie Agnieszki Holland

Do piętnowania "Zielonej granicy" i jej autorki Agnieszki Holland dołączyła również Barbara Nowak. Małopolska kurator oświaty, która raczej - podobnie jak prezydent - nie widziała filmu, podzieliła się na X [Twitterze] swoją opinią na jego temat. Jej wpis jest o tyle niestosowny, że stygmatyzuje zaburzenia psychiczne, które Nowak przypisała reżyserce.

"Pani Holland określiła swój film jako wyraz miłości do Polski. To 'miłość' z syndromem Münchhausena" - zaiksowała Barbara Nowak.

trwa ładowanie posta...

Czym jest zespół Münchhausena?

Nazwa tej choroby pochodzi od nazwiska śmiesznego barona, słynącego ze skłonności do opowiadania wymyślonych historii. Jednak sama dolegliwość nie jest zabawna. Zespół Münchhausena to choroba z grupy zaburzeń pozorowanych polegająca na wywoływaniu u siebie objawów somatycznych w celu wymuszenia na personelu medycznym hospitalizacji.

Syndrom często dotyka matek, które wmawiają lekarzowi urojoną chorobę dziecka. W skrajnych sytuacjach próbują ją wywołać, podtruwając, głodząc lub dusząc potomka. W tym przypadku mówimy jednak o zastępczym zespole Münchhausena, który dotyczy wywołania objawów nie tylko u siebie, ale również u dzieci.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 58
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 65
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 86
  • emoji kupka - liczba głosów: 446
.. no no /,zgłoś
........... usta masz szerokie ... otwórz szerzej ..
Odpowiedz
7Zgadzam się0Nie zgadzam się
L.Zawodowiec,zgłoś
Żadne Judaszowe mowy kwieciste że Bóg, Honor i Ojczyzna PiSowi nie pomogą. Jacy ci ludzie są fałszywi każdy widzi.
Odpowiedz
14Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
L.Zawodowiec,zgłoś
Używa ta pani porównań których nie rozumie, śmiechu warte. Tak tak to taka aluzja, insynuacja bardzo naciągana. Chodziło o to aby panią Holland obrzucić błotem jeszcze inaczej od innych.
Odpowiedz
12Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 99