Szafarowicz chce cancellowac aktorów "Zielonej Granicy"

Cancel culture w wykonaniu Szafarowicza. Atakuje "Zieloną granicę" Holland

Źródło zdjęć: © Niemiec / AKPA, canva
Marta Grzeszczuk,
21.09.2023 14:30

Film Agnieszki Holland "Zielona granica" jest podobno niezwykle poruszający. Przed premierą najbardziej poruszył polityków i działaczy PiS.

Oskar Szafarowicz nie byłby sobą, gdyby nie dołączył do rozemocjowanego ataku polityków PiS na najnowszy film Agnieszki Holland - "Zielona granica". W sprawie nagrodzonej już na festiwalu w Wenecji produkcji głos zabrali m.in. Mateusz Morawiecki, Dariusz Matecki i Piotr Gliński.

Z ust prezydenta wszystkich Polaków Andrzeja Dudy usłyszeliśmy w tym kontekście: "tylko świnie siedzą w kinie". Prezydent w wywiadzie dla TVP, gdzie padły te słowa, przyznał, że filmu nie widział.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ogłosiło 21 września, że przed każdym seansem "Zielonej granicy" w kinach będzie puszczany specjalnie przygotowany spot o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej.

Szafarowicz apeluje do TVP o bojkot aktorów "Zielonej granicy"

trwa ładowanie posta...

Szafarowicz we wpisie na X prosił TVP, aby nigdy nie angażowała już aktorów, którzy wystąpili w produkcji Holland. Sam film nazwał "antypolskim paszkwilem". Młody działacz PiS nie ujawnił, czy widział już "Zieloną granicę", która oficjalną premierę będzie miał jutro, 22 września. W filmie wystąpili m.in. Agata Kulesza, Maja Ostaszewska i Maciej Stuhr.

Dramatyczny apel Szafarowicza nie spotkał się ze zrozumieniem wszystkich komentujących jego post. Jeden z nich napisał: "Z całym szacunkiem, ale nie rozumiem tego postulatu. Nie popieram tego filmu, ale takie cancel culture to dobre na lewicy jest".

trwa ładowanie posta...

Jeszcze dalej w "krytyce" aktorek i aktorów, którzy zagrali w filmie Holland, poszedł Dariusz Matecki. Zestawił ich nazwiska z aktorami kolaborującymi w czasie II WŚ z Wehrmachtem. W tym z Igo Symem, który za kolaborację został rozstrzelany. Komentatorzy zastanawiają się, czy wpis Mateckiego wypełnia znamiona groźby karalnej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 24
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 43
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 21
  • emoji kupka - liczba głosów: 353
Co taki siusiomajtek wie o życiu a juz będzie krytykował ,najpierw to trzeba się czymś wykazać, ale wychowanie wynosi się z domu
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Iska,zgłoś
Polityki gówniarzowi się zachciało. Za robotę niech się weźmie a nie za lekki chlebek się bierze. Co on wie o życiu? Nie zna czasów komuny to niech się nie wypowiada na temat obecnego komunistycznego, złodziejskiego rządu.
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Socjalista,zgłoś
Zrobiłby karirę w PRL
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 207
Komentarze (207)
Powrót