Nietypowy widok w wielkim mieście. Owce przeszły ulicami
Ile państw na świecie, tyle różnych tradycji, które dla wielu mogą wydawać się zabawne czy dość dziwaczne. Z taką mamy do czynienia w stolicy Anglii, Londynie. Przez ulice miasta przeszło ponad 50 owiec. Prowadzone były przez aktora Damian Lewisa. Wszystko w imię tradycji, która początek ma w średniowieczu.
Świat nigdy nie przestanie nas zaskakiwać. Może wydawać się, że na temat państw położonych w Europie wiemy już wszystko. Okazuje się, że jest zupełnie inaczej. Kraje mają tyle różnych tradycji, że bardzo trudno jest za wszystkimi nadążyć. Dlatego właśnie doniesienia z Wysp mogą zaskoczyć wiele osób. Wszystko za sprawą owiec, które przeszły się po centrum stolicy Anglii. W Londynie zwierzaki prowadził aktor Damian Lewis. Tradycja wywodzi się jeszcze z czasów średniowiecza.
W niedzielę 29 września owce przejęły Londyn. Tak, dokładnie, dobrze przeczytaliście. Aż 50 tych słodkich zwierzaków spacerowało po ulicach stolicy Anglii. Wszystko po to, aby nawiązać do dawnej angielskiej tradycji. Chodziło o handlarzy, którzy jeżeli bardzo chcieli przejść przez mosty w mieście, musieli dokonać specjalnej zapłaty. Nazywana ona była mytem. Płacić nie musieli za to wolni mieszkańcy Londynu.
ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!
Owce przejęły ulice Londynu
Impreza z udziałem owiec odbywa się w Londynie od 2013 r. Można więc jasno stwierdzić, że to jest wieloletnia tradycja. Wydarzenie nawiązuje do czasów średniowiecza. Honoruje przyjęte w przeszłości zwyczaje, według których ten, kto otrzymał status tzw. wolnego człowieka, mógł bezpłatnie poprowadzić swoje owce przez most. Dzięki temu po dotarciu do miasta i sprzedaniu wełny lub zwierząt taki człowiek zarabiał o wiele więcej.
Światowej sławy aktor Damian Lewis pełnił w tym roku rolę pasterza. Ubrany był w wełniany płaszcz po dziadku, a w ręce trzymał specjalną laskę, która pomagała mu zapanować nad stadem. Zwierzęta przepędził m.in. przez most Southwark. Oprócz dobrej zabawy wydarzenie ma na celu również zbieranie datków na różne akcje dobroczynne. Dodatkowo możliwy jest zakup wielu wełnianych produktów, wspierając w ten sposób The Worshipful Company of Woolmen, która jest jedną z najstarszych tego typu firm.
Źródło: polsatnews.pl
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos