Letnia fala Covid nadchodzi

Letnia fala Covid nadchodzi. Więcej przypadków i nowe warianty

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
03.07.2024 11:30

Mimo że stan pandemii odszedł w niepamięć, a Covid nie zbiera za sobą tak ogromnych żniw, jak kilka lat temu, wirus wciąż jest wśród nas. Oznacza to, że co jakiś czas będziemy musieli zmierzyć się z jego falami. Nie inaczej będzie latem 2024 r. Specjaliści ostrzegają i apelują o ostrożność, mycie rąk i dbanie o siebie.

Zapewne każdy z nas pamięta marzec 2020 r. Wtedy to oficjalnie cały świat zagrożony był Covid-19, a my żyliśmy w stanie pandemii. Zamknięto szkoły, urzędy, korporacje. Większość osób zaczęła pracować zdalnie, na jakiś czas zapomnieliśmy, czym są spotkania z rodziną oraz znajomymi, a lekarze robili wszystko, aby pomagać osom zarażonym. Świat po prostu się zatrzymał. Aktualnie nie grozi nam tego rodzaju stan, jednak koronawirus wciąż jest wśród nas.

Mimo że nie żyjemy w stanie pandemii, lekarze ciągle apelują o dbanie o siebie, a także unikanie kontaktu z ludźmi do pięciu dni od pozytywnego testu na Covid. Wciąż podkreślają również, jak ważne jest korzystanie ze szczepionek, które według specjalistów nie są żadnego rodzaju zagrożeniem. Lekarze z Wielkiej Brytanii informują natomiast, że wyspy zalewa "letnia fala koronawirusa". Zauważyli, że do szpitali trafia coraz więcej osób z pozytywnym testem na Covid.

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Letnia fala Covid zalewa Wielką Brytanię

Do szpitali w Wielkiej Brytanii trafia coraz więcej osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid. Specjaliści przyznają jednak, że trudno określić, ile dokładnie osób mierzy się z koronawirusem, ponieważ ilość testów została bardzo mocno ograniczona. Jak czytamy na geekweek.interia.pl, liczba przyjęć do szpitali wykazała niewielki wzrost, osiągając 3,31 na 100 tys. osób w tygodniu poprzedzającym 16 czerwca, w porównaniu z 2,67 na 100 tys. w poprzednim tygodniu, a najbardziej dotkniętą grupą pozostają osoby w wieku 85 lat i starsze.

trwa ładowanie posta...

Lekarze podkreślają, że nie ma żadnych powodów do niepokoju. Sytuacja jest kontrolowana oraz opanowana, a specjaliści dokładnie wiedzą, jak pomagać zarażonym osobom. Naukowcy zaznaczają jednak, że pojawiły się nowe warianty Covid-19, które nazwano łącznie FLiRT. Podsumowując, nie należy spodziewać się wprowadzenia żadnych ograniczeń. Należy jednak obserwować organizm, testować się, a w razie pozytywnego testu na Covid unikać kontaktu z ludźmi.

Przypominamy, do oficjalnych objawów Covid-19 należą: wysoka temperatura, nowy ciągły kaszel, utrata lub zmiana węchu bądź smaku, duszność, zmęczenie, bóle ciała, ból głowy, ból gardła, zatkany nos lub katar, utrata apetytu, biegunka oraz nudności lub wymioty. Apelujemy o dbanie o siebie.

Źródło: geekweek.interia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 3