Radny PiS i rasistowski wpis w mediach społecznościowych

Czarni ludzie: siedzą na plaży. Radny PiS: to podejrzane i dziwne

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
30.06.2024 14:30

W sobotę 29 czerwca Marek Kuna, czyli radny z Prawa i Sprawiedliwości udostępnił zdjęcie w mediach społecznościowych. Na platformie X pokazał fotografię, na której widać osoby o kolorze skóry, który nie jest biały. Marek Kuna skomentował ich obecność na plaży w rasistowski sposób. Zdążył również nawiązać do Ukraińców.

Nie jest żadną tajemnicą, że prawicowi oraz skrajnie prawicowi politycy nie patrzą przychylnie na osoby, których kolor skóry nie jest biały. Świetnie było to widać w spocie Prawa i Sprawiedliwości. Jego twórcy połączyli zdjęcia przedstawiających czarnych ludzi z przerażającą muzyką. Cel był prosty: przestraszenie obywateli oraz obywatelek Polski. Problem w tym, że na zdjęciach widoczne były osoby robiące normalne rzeczy, takie jak stanie na przystanku czy czekanie na pociąg.

Marek Kuna, radny powiązany z Prawem i Sprawiedliwością również nie jest w stanie pojąć, że osoby o różnym kolorze skóry przebywają w Polsce. Przyjeżdżają tu na wakacje, co więcej, mogą nawet mieszkać w kraju nad Wisłą. Nie jest to jednak coś, co według osób z prawicy można zaakceptować. W sobotę 29 czerwca Marek Kuna udostępnił post w mediach społecznościowych. Widać na nim czarne osoby siedzące na plaży. Jest to dla niego coś dziwnego.

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Rasistowski wpis polityka z Prawa i Sprawiedliwości

W sobotę 29 czerwca na profilu na platformie X Marka Kuny powiązanego z Prawem i Sprawiedliwością pojawił się wpis. Radny udostępnił zdjęcie przedstawiające czarne osoby siedzące na plaży w Jelitkowie. Nie dość, że dał do zrozumienia, że niezbyt przychylnie patrzy na ludzi, którzy nie są biali, to jeszcze sarkastycznie nawiązał do Ukraińców przebywających w Polsce. Ci również mu nie odpowiadają.

"Jelitkowo. Gdy człowiek myśli, że nic nie jest w stanie zakłócić dosyć głośnego gwaru ukraińskich mężczyzn, kobiet i dzieci, pojawiają się oni - inżynierowie obmyślający jakiś niezbędny Polsce projekt" - napisał Marek Kuna w mediach społecznościowych. Z przemyśleń jasno wynika, że według radnego Prawa i Sprawiedliwości osoby o kolorze skóry innym niż biały nie mogą być inteligentne.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Niby tak,zgłoś
Brawo. Ale teraz to żadna sztuka tak mówić. Był czas na reagowanie i co?...
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
ma pełne prawo być zaniepokojony
Odpowiedz
11Zgadzam się3Nie zgadzam się