Donald Tusk obiecuje wiele na X

Donald Tusk z obietnicami na X. W tle zarobki Polaków

Źródło zdjęć: © Piętka Mieszko / AKPA
Natalia Witulska,
01.05.2024 14:30

W środę 1 maja obchodzimy Święto Pracy. Nie można jednak zapominać, że mija również 20 lat, od kiedy Polska jest dumnym członkiem Unii Europejskiej. W związku z tą rocznicą premier Donald Tusk udostępnił wpis w mediach społecznościowych. Sporo obiecał obywatelom oraz obywatelkom kraju nad Wisłą.

W środę 1 maja oprócz Święta Pracy wiele polityków oraz polityczek celebruje ważną rocznicę. Polska od 20 lat jest członkiem Unii Europejskiej, co dla wielu obywateli i obywatelek jest ogromnym sukcesem oraz powodem do świętowania. W mediach społecznościowych można znaleźć ogromną ilość wpisów, w których przedstawiciele oraz przedstawicielki rządu cieszą się, że Polska należy do europejskiej wspólnoty.

Głos w sprawie członkostwa Polski w Unii Europejskiej zabrał również Donald Tusk. W swoich wpisach na platformie X podziękował ludziom, dzięki którym możliwe było przystąpienie do silnej wspólnoty. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej zdecydował się również na odważny krok. Obiecał Polkom i Polakom, że za pięć lat będą zamożniejsi od Brytyjczyków.

ZETKACPER: CHCĘ ZOSTAĆ POLITYKIEM!

Donald Tusk i podziękowania dla polityków

Zanim Donald Tusk zdecydował się obiecać, że Polki o Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków, udostępnił w mediach społecznościowych wpis. Na platformie X przypomniał swoim obserwatorom, komu należy dziękować za sukces, jakim bez wątpienia jest obecność Polski w Unii Europejskiej. Premier nie powstrzymał się również od złośliwości.

"Pamiętajmy dziś o tych, którzy odważnie i z wyobraźnią zaczęli naszą drogę do Unii. O Lechu Wałęsie i premierach Mazowieckim, Bieleckim i Suchockiej. Wielkie dzięki! Tych, którzy psuli i psują, a dzisiaj przed kamerami stroją dumne miny, nie będę wspominał. Szkoda święta" - czytamy we wpisie Donalda Tuska.

Donald Tusk dziękuje politykom
Donald Tusk dziękuje politykom (Donald Tusk , X)

Obietnice Donalda Tuska w mediach społecznościowych

Wszyscy pamiętamy, jak w piątek 31 stycznia 2020 r., Wielka Brytania opuściła struktury europejskie. W zorganizowanym rok wcześniej referendum Brytyjczycy zdecydowali, że nie chcą dłużej być członkiem Unii Europejskiej. Aktualnie, cztery lata od tego wydarzenia, wiele mieszkanek oraz mieszkańców wysp żałuje, że do niego doszło. Donald Tusk we wpisie w mediach społecznościowych przekonuje, że warto być w Unii Europejskiej, powołując się na sytuację w Anglii.

"Kiedy my świętujemy 20 lat w Unii, w Wielkiej Brytanii toczy się ostra debata wywołana prognozą Banku Światowego, zgodnie z którą dochód na głowę będzie w 2025 wyższy w Polsce niż w UK. I to obiecuję: na 25 rocznicę Polacy będą zamożniejsi od Brytyjczyków. Lepiej być w Unii!" - napisał w mediach społecznościowych Donald Tusk.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Chopin,zgłoś
Ktoś jeszcze wierzy w obietnice Słońca Peru ? Przypomnę dwie ,których już nie spełni ... Paliwo po 5.19 i 60 tys wolne od podatku... Jeśli ktoś nadal wierzy w obietnice Tuska powinien zaraz zgłosić się do lekarza. 😄
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się