Lawina komentarzy pod zdjęciem polskiego autokaru

Burza wokół reprezentacji. Jedno zdjęcie wywołało lawinę

Źródło zdjęć: © Piętka Mieszko / AKPA
Natalia Witulska,
11.06.2024 16:00

We wtorek 11 czerwca reprezentacja mężczyzn w piłce nożnej wyruszyła do Hanoweru, gdzie będzie przygotowywała się do pierwszego meczu na Euro 2024. W mediach społecznościowych udostępniono zdjęcia autokaru, w którym podróżują sportowcy. W komentarzach zawrzało.

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024 rozpoczną się już w piątek 14 czerwca. Jako pierwsze na murawę wybiegną reprezentacje Niemiec oraz Szkocji. Później przez cztery tygodnie kibice będą obserwować zmagania wielu sportowców, w tym Polaków. Nasi reprezentanci pierwszy mecz rozegrają w niedzielę 16 czerwca. Zagramy przeciwko silnej Holandii. Później czekają na nas Austria oraz Francja.

We wtorek 11 czerwca polscy piłkarze wyruszyli do Hanoweru. Tam spędzą kilka dni, aby w spokoju przygotować się do pierwszego meczu. W mediach społecznościowych udostępniono zdjęcie autokaru, w którym podróżuje cała nasza reprezentacja. Kolorowy bus wywołał niemałe kontrowersje, a w komentarzach zawrzało. Internauci dopatrują się ideologicznego pokolorowania środku transportu Polaków.

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Kolorowy autokar Polaków na Euro wywołał kontrowersję

Mówi się, że sport powinien łączyć, a nie dzielić. Niestety, w przypadku reprezentacji Polski mężczyzn w piłce nożnej jest zupełnie inaczej. Jak nie denerwują nas sami sportowcy, bo nie spełniają oczekiwań kibiców i nie wygrywają meczów, tak emocje wywołuje środek transportu, w którym wyruszyli na Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2024, które są rozgrywane w Niemczech. Kolorowy autokar przygotowany przez organizację UEFA nie spodobał się kibicom z Polski.

Kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem zmagańEuro 2024 UEFA zaprezentowała autokar, w którym Polacy wyruszyli do Niemiec. Niestety, nawet coś takiego, jak bus potrafi wywołać fale oburzenia w mediach społecznościowych. Polscy kibice w komentarzach stwierdzili, że UEFA bawi się w ideologię oraz kolorowość, a na autokarze brakuje polskich haseł. Warto zaznaczyć, że każda reprezentacja porusza się takimi samymi busami. Nikt więc na siłę nie odbiera nas polskości.

trwa ładowanie posta...

Komentarze pod zdjęciem polskiego autokaru na Euro 2024

W komentarzach pod zdjęciem busa zawrzało. Obywatele oraz obywatelki Polski czują oburzenie, patrząc na autokar, który zawiózł piłkarzy do Niemiec. Łukasz na Facebooku stwierdził, że: "Nieco smuci brak unikalnych haseł dodawanych przez poszczególne reprezentacje, coraz większa unifikacja tych wszystkich symboli związanych z turniejem, otoczką wokół niego. Brakuje niestety oryginalności. Jeszcze trochę, to sama nazwa danego kraju i flaga narodowa będą jakimiś wymuszonymi dodatkami, podającymi wyłącznie informację o 'landzie' - i nieprzypadkowo użyłem tutaj tego słowa".

Komentarze pod zdjęciem autokaru reprezentacji Polski
Komentarze pod zdjęciem autokaru reprezentacji Polski (Internauci , X)

"Nie obyło się bez ideologii" - stwierdził w mediach społecznościowych Piotr. Marcin natomiast napisał, że "grafika na autobusie kojarzy się ze wszystkim tylko nie z Polską". Po raz kolejny podkreślamy, że wszystkie reprezentacje mają do dyspozycji identyczne autokary. Różnią się jedynie tym, że na każdym z nich jest napisane, jaka reprezentacja się nim porusza. Nikt więc nie próbuje odebrać polskim piłkarzom godności czy nawiązać do "ideologii".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0