Burza po życzeniach, które udostępniła Katarzyna Kotula

Burza po życzeniach Katarzyny Kotuli. Wbiła kij w mrowisko

Źródło zdjęć: © Instagram - Katarzyna Kotula / Instagram
Natalia Witulska,
31.03.2024 15:45

W niedzielę 31 marca Katarzyna Kotula udostępniła wpis na platformie X. Ministra ds. równości napisała życzenia, w których zwróciła się osób transpłciowych. Nie spodobało się to wielu internautom, którzy skrytykowali przedstawicielkę Lewicy.

Katarzyna Kotula to polska polityczka, nauczycielka, a także aktywistka społeczna bardzo prężnie działająca na rzecz aborcji, równości oraz praw kobiet i mniejszości. Posłanka na Sejm IX oraz X kadencji, przedstawicielka Lewicy. Od 13 grudnia 2023 r. dumna ministra ds. równości w rządzie Donalda Tuska.

W niedzielę 31 marca wypadają Święta Wielkanocne. Katarzyna Kotula udostępniła pewien wpis w mediach społecznościowych, który nie spotkał się z pozytywnym odbiorem. Ministra ds. równości nawiązała bowiem do Międzynarodowego Dnia Widzialności Osób Transpłciowych, który wypada w ten sam dzień co Wielkanoc. Polityczka wbiła kij w mrowisko i wywoła niemałą burzę w komentarzach.

Życzenia Katarzyny Kotuli na X

31 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Widzialności Osób Transpłciowych. "Osoby transpłciowe to osoby, których płeć przypisana przy urodzeniu różni się od tożsamości płciowej, którą odczuwają lub z którą się utożsamiają. Osoby transpłciowe są grupą szczególnie narażoną na dyskryminację, a polski system prawny wciąż nie daje im gwarancji realizacji ich wolności i praw na równi z innymi obywatelami" - czytamy na stronie bip.brpo.gov.pl.

"Rodzice nie mogli tego zrozumieć". Way of blonde i Maschines planują dziecko

Katarzyna Kotula złożyła w mediach społecznościowych życzenia osobom transpłciowym. Na platformie X udostępniła wpis, w którym życzyła wszystkim należącym do tej społeczności, aby zawsze czuli się widziani, akceptowani, a także żeby inni ludzie ich szanowali. Ministra ds. równości bez wątpienia nie spodziewała się, że wywoła ogromną dyskusję w komentarzach.

"Z okazji Dnia Widzialności Osób Transpłciowych życzę Wam akceptacji, szacunku, ale przede wszystkim uznania Waszych praw. Bądźcie sobą i bądźcie szczęśliwe/i! Nie ma równości bez widzialności osób transpłciowych" - napisała ministra ds. równości Katarzyna Kotuli na platformie X.

Życzenia Katarzyny Kotuli na platformie X
Życzenia Katarzyny Kotuli na platformie X (Katarzyna Kotula , X)

Komentarze pod wpisem Katarzyny Kotuli

Pod wpisem polityczki z ramienia Lewicy wylała się fala komentarzy. Wielu internautów napisało Katarzynie Kotuli, że wymyśla idiotyzmy. Inni podkreślali, że 31 marca 2024 r. jest Wielkanoc, a nie dzień osób transpłciowych. Przypomnijmy, Święta Wielkanocne są ruchome. Oznacza to, że każdego roku wypadną w inny dzień, co sprawia, że zawsze będą nachodziły się z innymi wydarzeniami, które dla wielu osób mogą być ważne.

Komentarze pod wpisem Katarzyny Kotuli na platformie X
Komentarze pod wpisem Katarzyny Kotuli na platformie X (Internauci , X)

Pod wpisem Katarzyny Kotuli nie zabrakło także komentarzy nawiązujących do tego, że ministra ds. równości nie dba o chrześcijan. Zdarzyły się również skrajne opinie twierdzące, że osoby transpłciowe należą do mafii, której celem jest "niczego nieświadomych dzieci, aby później popełniały samobójstwo".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
aktywiszcze Dobro Dobro,zgłoś
Za bzdurami o transplciowosci stoi mocniejszy system cenzury niż zakaz obrazy uczuć religijnych i korporacje z większą kasą niż Watykan.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się