Barbara Nowak przestrzega przed genderyzmem

Barbara Nowak przestrzega. Była kurator uderza w osoby transpłciowe

Źródło zdjęć: © Barbara Nowak / YouTube
Weronika Paliczka,
27.04.2024 19:30

Choć lata władzy Barbary Nowak w małopolskim kuratorium minęły bezpowrotnie, w dalszym ciągu aktywnie przedstawia ona swoje idee na X. Tym razem była kurator przestrzega przed "genderyzmem i tranzycją".

Kilka miesięcy temu krakowscy uczniowie i nauczyciele odetchnęli z ulgą. Wraz ze zmianą rządu zmienił się minister edukacji narodowej. Na miejsce Przemysława Czarnka wybrano Barbarę Nowacką, która od razu wzięła się do pracy. Jedną z pierwszych decyzji nowej ministry edukacji narodowej było odwołanie Barbary Nowak z funkcji małopolskiej kurator oświaty. Zmiana kuratora była podyktowana m.in. podejściem Barbary Nowak do społeczności LGBT. Ministra edukacji narodowej na jej miejsce powołała Gabrielę Olszowską.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

STYSIO: Chodziłem do patologicznej szkoły - NIKT NIE PONIÓSŁ KONSEKWENCJI

Barbara Nowak uderza w "idiotyzmy"

Wiele osób liczyło na to, że po odwołaniu Barbary Nowak z funkcji małopolskiej kurator oświaty jej krzywdzące opinie na temat różnych grup społecznych ucichną. Wygląda jednak na to, że tak długo, jak działać będzie X, tak długo nauczycielka historii będzie aktywnie wyrażać swoje poglądy.

Najnowszy wpis Barbary Nowak uderza w społeczność LGBT oraz ekologię. Była kurator napisała: "Bez dobrych szkół, bez wychowania młodych ludzi ku wartościom, bez wiedzy zdobywanej w trudzie, nie ma co zakładać, że uda się pokonać idiotyzmy i absurdy zielonego ładu, genderyzmu, tranzycji. Mądra edukacja to warunek trwania Polski. Od niej zależy czy Polska będzie suwerenna!"

trwa ładowanie posta...

Internauci komentują wpis Barbary Nowak

Nie trzeba było długo czekać na reakcję internautów z X. Jeden z komentujących napisał: "Widzę, że przy weekendzie, wcześniej niż zazwyczaj, zaczyna pani przygodę z cytrynówką". Komentarz odnosi się do rzekomych listów miłosnych Barbary Nowak do Ryszarda Terleckiego, w których pisała ona, że "dziś szumi w głowie cytrynówka". Aleksandra dodała: "Napisz 'bla, bla, bla' i to będzie miało tyle samo sensu a krócej będzie."

Marcin przedstawił natomiast swoją wizję współczesnej edukacji: "Bez świeckich szkół, bez wprowadzenia neutralności światopoglądowej u nauczycieli, bez apostazji szerzonej w trudzie, nie ma co zakładać, że uda się pokonać idiotyzmy i absurdy religii, naszyzmu i ksenofobii. Mądra edukacja to warunek do rozwijania się nowoczesnej Polski".

Choć komentarze internautów są różne, łączy je jedno: większość z nich ma już dość kolejnych ataków Barbary Nowak. Była małopolska kurator oświaty najwidoczniej zapomniała, że czas jej rządów dobiegł końca, a wraz z nim - jakikolwiek wpływ na współczesną edukację.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1