Barbara Nowak zaczepia Katarzynę Kotulę na X

Barbara Nowak zaczepia Katarzynę Kotulę. "Małopolska nie deprawuje"

Źródło zdjęć: © Instagram - Katarzyna Kotula / Instagram
Natalia Witulska,
25.04.2024 10:00

Barbara Nowak po raz kolejny zaczepiła Katarzynę Kotulę w mediach społecznościowych. Była małopolska kuratorka oświaty odwołała się do Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Nie ukrywała zadowolenia, że w Krakowie nie ma placówek nagrodzonych w plebiscycie.

W środę 24 kwietnia opublikowano wyniki tegorocznej edycji Rankingu Szkół Przyjaznych LGBTQ+. Po raz pierwszy ich oficjalne ogłoszenie odbyło się w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Wraz z rankingiem powstała mapa miast z placówkami, w których wszyscy uczniowie oraz uczennice mogą czuć się sobą i nie obawiać się, że będą z tego powodu szkalowani. Z plebiscytu wynika, że w Krakowie niestety nie ma szkół, które otwarcie wspierają społeczność LGBTQ+.

Fakt, iż w Krakowie nie ma szkół, które są przyjazne tęczowej społeczności, bardzo ucieszył Barbarę Nowak. Była małopolska kuratorka oświaty udostępniła nawet wpis w mediach społecznościowych, w którym wyraża tę radość. Przy okazji zaczepiła ministrę ds. równości Katarzynę Kotulę. Stwierdziła, że w Małopolsce ludzie skupiają się na nauce, a nie na deprawacji.

Barbara Nowak kontra Katarzyna Kotula

Katarzyna Kotula w rządzie Donalda Tuska pełni funkcję ministry ds. równości. Przedstawicielka Lewicy otwarcie walczy o to, aby każda Polka i każdy Polak czuli się we własnym państwie dobrze. Zależy jej na tym, aby w kraju nad Wisłą ludzie byli bardziej otwarci oraz tolerancyjni. Logiczne jest więc, że chciałaby, aby wszystkie szkoły stały się przyjazne dla społeczności LGBTQ+. Innego zdania jest Barbara Nowak.

Barbara Nowak dała się poznać jako kobieta, która w żadnym stopniu nie toleruje tęczowej społeczności. Przypomnijmy: była małopolska kuratorka organizowała nawet modlitwy za "uleczenie gejów". Osoby nieheteronormatywne porównywała do ideologii, podkreślała, że zależy im na mąceniu w głowach dzieci oraz nastolatków. Twierdziła również, że nie istnieje coś takiego jak tranzycja płci.

"Rodzice nie mogli tego zrozumieć". Way of blonde i Maschines planują dziecko

Wpis Barbary Nowak w mediach społecznościowych

W środę 24 kwietnia Barbara Nowak udostępniła wpis na platformie X. Skomentowała fakt, że w Krakowie nie ma szkół przyjaznych społeczności LGBTQ+. Stwierdziła nawet, że wpływa to na wyniki uczniów oraz uczennic podczas egzaminów. Dodatkowo zaczepiła Katarzynę Kotulę, która ubolewała nad faktem, że w stolicy Małopolski nie ma placówek, w których wszyscy mogą czuć się sobą.

"Dedykuję @KotulaKat, która ubolewa nad brakiem szkół przyjaznych LGBTQ+ w Krakowie, zadanie prześledzenia zależności - im mniej tęczowatości, tym lepsze wyniki egzaminów po szkołach podstawowych i maturalnych. Małopolska ma najwyższe wyniki, bo tu się uczy, a nie deprawuje. DUMA!" - czytamy w mediach społecznościowych Barbary Nowak.

trwa ładowanie posta...

Na ten moment Katarzyna Kotula w żaden sposób nie odpowiedziała na zaczepkę Barbary Nowak. Warto jednak podkreślić, że jeśli chodzi o wyniki egzaminów ósmoklasisty czy maturalnych, nie ma znaczenia, kto jest jakiej orientacji. Na wpis byłej małopolskiej kuratorki odpowiedział za to Marcin Józefaciuk, poseł na Sejm Platformy Obywatelskiej, a także wieloletni nauczyciel.

"No to mamy kandydata na bzdurę roku. Powiązanie wyników egzaminów z orientacją i otwartością. Historia już pokazała do czego prowadzi takie myślenie. A swoją drogą exkurator, która nie zna różnicy między uczeniem a nauczaniem" - napisał Marcin Józefaciuk.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 93
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Ruda,zgłoś
100 procent gorsza jest ta rzesza ludzi którzy ją popierają. Ona jest tylko jedna! Ma wyprany umysł i chce go prać innym.szkoda że nie czyta tych komentarzy- dowiedziałaby się prawdy o sobie .
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Jan Maria,zgłoś
Dlaczego napisano, że w małopolsce "niestety" nie ma szkół wspierających LGBT? Można było napisać że nie ma, po prostu.
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się
Niewiarek,zgłoś
Baba używa głowy jako zartczki do szyi, żeby jej deszcz do środka nie padał. Ale... Sama się nie wybrała, tak jak inni PiSnieci. Normalnym sie nie chciało głosować a fanatycy zakochani w tw. Balbinie ( Jarku-Mlaskaczu) poszli jak zawsze.... Z efektami będziemy walczyć przez lata.
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 32