Barbara Nowak wraca na salony

Wybory samorządowe 2024. Barbara Nowak wraca na salony

Źródło zdjęć: © Instagram
Natalia Witulska,
09.04.2024 11:14

W niedzielę 7 kwietnia odbyły się w Polsce wybory samorządowe. Jedną z kandydatek do sejmiku małopolskiego była Barbara Nowak, wieloletnia kuratorka oświaty w tym regionie. Wszyscy, którzy tęsknili za jej zaangażowaniem w politykę, mogą odetchnąć. Barbara Nowak uzyskała mandat.

Barbara Nowak to znana w całej Polsce była małopolska kuratorka oświaty. W kraju dała się poznać przez swoje skrajnie prawicowe, a także kontrowersyjne wypowiedzi. Regularnie obrażała społeczność LGBT, twierdząc, że jej celem jest wprowadzenie tęczowej ideologii do szkół oraz mącenie dzieciom i nastolatkom w szkołach. Twierdzi również, że nie istnieje coś takie jak tranzycja płci. Podkreśla, że osoby, które się jej poddają, niszczą sobie życia i dokonują samookaleczenia.

Gdy była małopolską kuratorką oświaty, Barbarę Nowak często chwalił Przemysław Czarnek, który przez kilka lat był szefem resortu edukacji. Nie przeszkadzało mu, że nauczycielka twierdziła, że w szwedzkich przedszkolach istnieją specjalne pokoje, w których nauczycielki mas*urbują dzieci. Do sprawy odniosła się nawet ambasada Szwecji w Polsce, jednak Barbara Nowak nie wycofała swoich słów. Dodatkowo była małopolska kuratorka oświaty otwarcie nie popiera aborcji czy zabiegów in-vitro.

Barbara Nowak wraca na salony

Wszyscy, którzy tęsknili za dziwacznymi wypowiedziami Barbary Nowak, o których robiło się głośno w całym kraju, mogą odetchnąć z ulgą. Była kuratorka oświaty kandydowała do sejmiku małopolskiego z trzeciego miejsca listy z okręgu obejmującego Kraków i uzyskała mandat od obywateli oraz obywatelek. Osobom, które oddali na nią głos nie przeszkadzało, że ta w przeszłości modliła się za "uzdrowienie gejów", a szczepienia na Covid nazywała "eskeprymentami".

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Mimo wielu kontrowersyjnych wypowiedzi na Barbarę Nowak zagłosowało ponad 12,5 tys. osób. Jak informuje radiozet.pl, byłej kurator udało się tym samym wyprzedzić byłego wicewojewodę małopolskiego Mateusza Małodzińskiego, który uzyskał o prawie połowę mniej głosów. Nie można więc odmówić związanej z Prawem i Sprawiedliwością nauczycielce sukcesu.

"Dzięki prawie 13 tysiącom oddanych na mnie głosów krakowian, będę radną Sejmiku Małopolskiego. Bardzo Państwu dziękuję i wyrażam swój podziw dla Państwa odporności na dyskryminującą mnie kampanię. Zawiadomienia do organów ścigania przygotowane. Walczyć będę o prawdę!" - napisała Barbara Nowak na X.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 11
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 79
  • emoji smutek - liczba głosów: 11
  • emoji złość - liczba głosów: 14
  • emoji kupka - liczba głosów: 33
Żal mnie tej pani, naprawdę żal!
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Lajk,zgłoś
Poziom debat będzie z pewnością wysoki dzięki tej fanatyczce religijnej
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
Sajmon,zgłoś
12,5 tysiąca biednych , sfrustrowanych , złośliwych ludzi…
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 40