Ninja ma raka

Oglądają go miliony fanów. Usłyszał przerażającą diagnozę

Źródło zdjęć: © Red Bull Gaming / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,28.03.2024 14:15

Nieironicznie jest nazywany "Michaelem Jacksonem gamingu". Teraz Tyler Blevins "Ninja" musi się skupić na problemach zdrowotnych. W wieku zaledwie 32 lat zdiagnozowano u niego raka.

Tyler Blevins "Ninja" jest jedną z ikon e-sportu. Zyskał szaloną rozpoznawalność jako gracz "Fortnite". O skali jego popularności świadczy liczba followersów na platformie Twitch, która wynosi ponad 19 mln osób. Czyni to Blevinsa najczęściej śledzonym streamerem w serwisie. Konto twórcy na YouTube subskrybuje ponad 23 mln osób.

Nad młodym twórcą zawisły ciemne chmury. Ninja usłyszał od lekarzy wstrząsającą diagnozę. Streamer zmaga się z czerniakiem, nowotworem złośliwym skóry. Blevins podzielił się niepokojącymi wieściami we wpisie w serwisie X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Największa spina w Sabotażyście. Yoshi: Prawie się pobiliśmy z Dubielem

Ninja zmaga się z czerniakiem

"Nadal jestem w lekkim szoku, ale chcę, żebyście byli na bieżąco" - napisał Ninja. Streamer wyjaśnił, że lekarze wykryli czerniaka po usunięciu pieprzyka na stopie podczas rutynowego badania skóry. "Wykryliśmy to na wczesnym etapie, więc są powody do optymizmu" - twórca uspokoił fanów.

Ninja podszedł do sprawy na poważnie. Mając nadzieję na pozbycie się komórek nowotworowych, kontynuował badania i przeszedł zabieg usunięcia większych fragmentów skóry.

"W okolicy pojawiła się kolejna ciemna plama, więc dzisiaj dokonali biopsji i usunęli większy fragment skóry wokół czerniaka w nadziei, że pod mikroskopem zobaczą krawędzie nienależące do czerniaka i uzyskamy pewność, że się go pozbyliśmy" - napisał twórca.

trwa ładowanie posta...

Nowotwór w młodym wieku

Streamer wykorzystał okazję, aby zaapelować do fanów o chodzenie na regularne badania skóry. Jak podaje CNN, w ostatnich latach mamy do czynienia z rosnącą liczbą diagnoz nowotworów u osób poniżej 50. roku życia. Trudno powiedzieć, co wpływa na ten niepokojący trend. Światowa Organizacja Zdrowia wskazuje, że czynnikami ryzyka są m.in. palenie tytoniu, picie alkoholu, zanieczyszczone powietrze, otyłość, brak aktywności fizycznej oraz dieta uboga w warzywa i owoce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Goodbye...

Przeczytaj też, jak wygląda depresja w liczbach. Przekonaj się, z czym się mierzymy:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0