Recenzje szkół na podstawie opinii z Google

Uczniowie recenzują szkoły. Opisy patologii są przerażające

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.03.2023 07:30

Ogromny szczur grasujący w szatni. Brak krzeseł w klasach. "Barka" puszczana o 21.37. To tylko niektóre przykłady recenzji polskich szkół, które zdobywają popularność na TikToku. Nieogarniętych czytelników uświadamiamy, że nowy trend należy traktować z przymrużeniem oka.

Kto chodził do polskiej szkoły, ten się w cyrku nie śmieje. Patologiom w polskim systemie edukacji poświęciliśmy niejeden tekst. Tym razem spojrzymy na rodzimy system oświaty w żartobliwy sposób.

Uczniowie mogą wyrazić zdanie o swoich szkołach w różnych formach. Wykorzystują do tego opinie Google. Konto na TikToku @olvx22 gromadzi najbardziej absurdalne recenzje szkół, odczytuje je za pomocą syntezatora mowy, po czym publikuje w internecie. Klipy zdobywają ogromną popularność. Recenzja jednej ze szkół w Szczecinie przekroczyła poziom 1,3 mln wyświetleń.

Recenzje szkół z opinii Google zdobywają popularność na TikToku

"Nie polecam, ogromny szczur grasuje w szatni", "Kiedy szczur wychodzi na żer, często spotyka się ze swoim koleżką 'zielonym goblinem', a wtedy peron i/lub męska szatnia sztynią szlugiem, przez co nie da się z nich korzystać", "W mojej zupie był potężny chrabąszcz" - to opinie o jednym z warszawskich liceów.

trwa ładowanie posta...

"Nie trzeba brać kanapek do szkoły, bo szczury latają po korytarzach o można je na lajcie upolować", "Szkoła dała mi zawód. Naprawdę mocno się zawiodłem", "Gdyby budynki mogły być jeźdźcami apokalipsy, to ta szkoła byłaby piątym i wszystkimi czterema jednocześnie" - to opinie o jednej ze szkół w Łodzi.

trwa ładowanie posta...

"Uczą jedynie robienia kremówek na zamówienie od anonimowego klienta z Watykanu", "Przez niektórych nauczycieli dobre chłopaki patrzą na świat zza krat", "Toż to manewr niebezpieczny, człowiek idąc do tej szkoły w rozwoju wrzuca wsteczny" - to recenzje jednej ze szkół w Białymstoku.

Niektóre szkoły wdają się w dyskusję z opiniami w Google, np. nakazując autorowi recenzji zmienić placówkę. Poważne odpowiedzi na absurdalne zarzuty tylko potęgują komiczny charakter filmów. Użytkownikom TikToka ten typ humoru bardzo przypadł do gustu, ale na pewno nie wszyscy będą go podzielali. Dajcie znać, jak wam się podoba.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2250
  • emoji ogień - liczba głosów: 2232
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4119
  • emoji smutek - liczba głosów: 16146
  • emoji złość - liczba głosów: 2528
  • emoji kupka - liczba głosów: 13796
h4ck3r,zgłoś
Coś macie nie tak z tymi reakcjami na tej stronie. Można nimi spamować
Odpowiedz
26Zgadzam się6Nie zgadzam się
Włóczykij,zgłoś
Lepiej zajmijcie się wychowaniem własnych dzieci, bo nikt za was tego nie zrobi. Przestańcie zwalać na szkołę własne obowiązki. Rośnie pokolenie ludzi nieodpornych na stres i porażki, bo mamusia pójdzie do szkoły lub kuratorium i skutecznie uniemożliwi rozwój dziecku, a nauczycielom pracę.
Odpowiedz
98Zgadzam się25Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (4)
Zobacz komentarze: 6