17-latka w "little space". W szufladzie trzyma słodycze, smoczek i butelkę

17-latka w "little space". W szufladzie trzyma słodycze, smoczek i butelkę

Źródło zdjęć: © X
Maja Kozłowska,
14.05.2024 14:15

17-letnia internautka pochwaliła się swoją miniszafeczką, w której zgromadziła akcesoria niezbędne do wejścia w "little space". Padła ofiarą okrutnych żartów.

Internautka Little Bunny pokazała na portalu X miniszufladę ze swoimi zapasami na czarną godzinę. Znajdują się w niej różne słodycze, które kojarzą się z dzieciństwem: Kinder czekolada, misie lubisie, herbatniki, czekoladowe mleko, herbatniki, krakersy w kształcie zwierzątek, żelki i soczek Kubuś. Oprócz tego zachomikowała w niej dwie dziecięce butelki, kubeczek i miseczkę z wzorem w kaczuszki, trzy różne smoczki i kolorowanki. 17-latka napisała, że szuflada pomaga jej "wejść w little space".

Little Bunny twierdzi, że little space jest formą terapii powiązanej z regresją wieku (agere), czyli mechanizmu obronnego, który polega na powrocie do przeszłości i zachowywaniu się nieadekwatnie do naszego wieku. Ponadto określa się w ten sposób miejsca, czynności, przedmioty czy ubrania, które dają poczucie komfortu osobie z agere.

trwa ładowanie posta...

"Moje ataki paniki są rzadsze". Little Bunny i korzyści z pobytu w little space

17-latka została skrytykowana za używanie dziecięcych przedmiotów. Dziewczyna ignoruje jednak opinię hejterów i podkreśla, że wchodzenie w little space podreperowało jej zdrowie psychiczne.

Moje ataki paniki cą coraz rzadziej i nie są aż tak silne jak kiedyś. To taka główna korzyść. Również jest mi łatwiej z jedzeniem i staram się jeść minimum trzy posiłki dziennie w tym jeden ciepły, nawet jeśli nie są za duże

- pisze Little Bunny.

Na Little Bunny wylało się wiadro pomyj. "Co to k*rwa, walnij się w łeb" - pisze tina. "Ludzie to teraz mają nasrane w głowach potężnie i k*rwa czemu mi się takie g*wno wyświetla, jak za każdym razem blokuję" - denerwuje się Roksana. "To jakiś bad trip po n*rkotykach?" - zastanawia się Adam.

Niektórzy internauci jednak byli ciekawi, czym jest little space i dopytywali, na czym polega ta idea. Inni wstawili się za dziewczyną, podkreślając, że wiele osób przechodzi przez ograniczoną regresję wieku - zbiera pluszaki czy ogląda bajki teoretycznie przeznaczone dla dzieci. Tego typu zachowania nie budzą jednak obiekcji i są społecznie akceptowane.

Inni komentatorzy z kolei alarmują, że z takich zachowań nie należy się śmiać, a empatyzować z nimi. Dodają, że krytyka należy się psychologowi, który polecił taki sposób walczenia z traumami. Są też internauci, którzy po prostu kpią nie tyle z Little Bunny, ile z jej szuflady pierwszej pomocy i pokazują swoje własne little space.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0