rosja
Ivan Komarenko tłumaczy, że zachodnie media kłamią na temat wojny w Ukrainie. Wie to z… rosyjskich mediów
Rosyjska blogerka w geście protestu wyrzuca ubrania Prady i iPhone’y.

Rosyjska blogerka w geście protestu wyrzuca ubrania Prady i iPhone’y. "Przeżyję bez tego wszystkiego"

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Marta MuniakMarta Muniak,10.03.2022 12:56

Gospodarcze sankcje, które nałożyły na Rosję kraje Zachodu nazwała "znęcaniem się nad rosyjskim społeczeństwem". Filmik zamieszczony na Instagramie nie do końca trafił do jej fanów.

bFZXyhoz

Jekaterina Klimowa to rosyjska blogerka/instagramerka, która porusza się w szeroko pojętej branży parentingowej.

Konto na Instagramie utworzyła w 2013 roku po urodzeniu pierwszego dziecka. Zaczęła publikować treści związane z macierzyństwem. Jekaterina zyskała ogromną popularność. Ma dwie firmy, które zajmują się sprzedażą produktów dla dzieci, m.in. linię skarpetek dla niemowląt. Na ten moment śledzi ją prawie 7 milionów ludzi.

Pewnie nie byłoby w tym nic interesującego, gdyby nie najnowszy film instagramerki, którego popularność przekroczyła granicę rosyjskojęzycznego internetu.

bFZXyhoB

Katrin postanowiła w dosyć obrazowy sposób pokazać, co sądzi o wszystkich sankcjach gospodarczych i kolejnych wyjściach zachodnich firm z Rosji.

Na filmie opublikowanym na Instagramie widzimy jak Rosjanka wyrzucona do śmietnika ubrania Prady, Zary, buty marki adidas. Na koniec niszczy też swoje iPhone'y. Wszystkie te marki ograniczyły swoją działalność na terenie Federacji Rosyjskiej.

Nie wiem, jak wy, ale ja bez tego wszystkiego przeżyję.

Szczerze mówiąc, jestem już zmęczona znęcaniem się nad pokojowym rosyjskim społeczeństwem.

Filmik spotkał się z krytyką fanów, ale nie z powodu empatii dla Ukraińców, a z powodu tego, że blogerka pozbyła się nowych rzeczy .Komentujący zwracają uwagę, że Klimowa powinna oddać rzeczy potrzebującym. Pamiętajmy, że spora część Rosjan wciąż żyje w skrajnej biedzie.

Okazuje się, że takie doświadczenia ma też Jekaterina.

bFZXyhoD

Kiedyś w ogóle nie miałam swoich ubrań: chodziłam w porwanych ciuchach, przyjaciółki oddawały mi swoje ubrania, jadłam chleb z solą i marzyłam o zimowych butach. Bardzo dobrze to pamiętam. Mnie nie zastraszą brakiem komfortu! Mnie nie wolno tak szantażować! Jeśli życie mnie do tego doprowadzi, to ja się odnajdę w dowolnych życiowych okolicznościach!

Kochani, nie rozumiejcie. Ja nie będę teraz pozbywać się nabytych rzeczy. Wszystko kupiłam za swoje pieniądze. Za uczciwie zarobione pieniądze. Ten filmik jest specjalnie przesadzony tylko dla social mediów. Już raz mówiłam, że to pokazówka. Niektórzy kumaci ludzie od razu zrozumieli, że to pokazówka, która ma pokazać mój punkt widzenia.

Jekaterina broni się na Instagramie
Jekaterina broni się na Instagramie (Instagram)
bFZXyhoJ
Jekaterina broni się na Instagramie
Jekaterina broni się na Instagramie (Instagram)
Jekaterina broni się na Instagramie
Jekaterina broni się na Instagramie (Instagram)
Jekaterina broni się na Instagramie
Jekaterina broni się na Instagramie (Instagram)
Jekaterina broni się na Instagramie
Jekaterina broni się na Instagramie (Instagram)

To by było na tyle jeśli chodzi o świadomość rosyjskiego społeczeństwa. Jak widać nawet osoby, które duże podróżują i mają możliwości zdobycia wiedzy o tym, co tak naprawdę dzieje się poza granicami Rosji są omamione putinowską propagandą. Czego, więc spodziewać się po zwykłych obywatelach?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Google po interwencji Vibeza zamknął nowy patokanał Jaszczura