Znamy symbol Poznań Pride Week 2022. To gołąbek pokoju z obrożą BDSM
Grupa Stonewall zaprezentowała przewodni motyw graficzny nadchodzącego Poznań Pride Week. To biały gołąb z tęczową gałązką w dziobie, ubrany w harnessy - uprząż używaną w BDSM. Projekt wywołał emocjonującą dyskusję w internecie.
Poznań Pride Week to coroczne święto społeczności LGBTQ+. To tydzień pełen imprez, pokazów filmowych, warsztatów, paneli dyskusyjnych i innych wydarzeń promujących idee równości i tolerancji. Jego tradycyjnym ukoronowaniem jest Marsz Równości, który obędzie się w sobotę 2 lipca. Tegoroczne poznańskie święto równości zaplanowane jest na czas od 25 czerwca do 3 lipca.
Podobne
- Aktywiści LGBTQ+ protestowali w trakcie mszy w Warszawie. Po co to zrobili?
- "Prawdziwi" patrioci unicestwili wroga Polski: słup reklamowy z tęczową flagą
- Utwór o waginie wkurzył TVP. Pokazuje lesbijki z Polski i Ukrainy
- Zapadł wyrok w sprawie Margot. Obrońcy chcieli uniewinnienia
- Nauczyciel ukarał uczennicę. Barbara Nowacka interweniuje
Organizatorem Poznań Pride Week jest Grupa Stonewall, czyli poznańskie stowarzyszenie integrujące zwolenników równouprawnienia osób LGBTQ+. Grupa każdego roku prezentuje nowy motyw graficzny Poznań Pride Week. Symbolem tegorocznego "tygodnia dumy" stał się gołąb niosący tęczową gałązkę oliwną, przyodziany w czarną uprząż. Autorem grafiki jest grafik Igor Kosiorowski.
Kontrowersje wokół symbolu Poznań Pride Week 2022
Symbol tegorocznego poznańskiego "tygodnia dumy" jest na pewno odważny. Wiele osób uważa, że motyw jest zbyt kontrowersyjny i wyrządza krzywdę społeczności LGBTQ+, bo podtrzymuje stereotyp, że osoby nieheteronormatywne skupiają się na sferze seksualnej. Wśród krytycznych komentarzy, które pojawiły się w mediach społecznościowych po opublikowaniu symbolu, czytamy:
Uprząż na gołąbku pokoju? Mnie się nie podoba, nietrafiony pomysł, zwłaszcza, że rozumiem ma tu być nawiązanie do wojny na Ukrainie...
BDSM ma się nijak do queerowości. Symbolika seksualna na wydarzeniu niezwiązanym z seksem, za to skupionym na grupie (osoby LGBT), wśród której są dzieci, jest dla mnie mega niekomfortowa. (...) Co to za pomysł żeby za symbol całego LGBT (wśród których są między innymi osoby ace, nie mówiąc już o vanilla) dawać aluzję do (powtórzę, niezwiązanych z LGBT) praktyk seksualnych?
To dwa zupełnie sprzeczne ze sobą motywy? Gołąb z tęczową gałęzią oliwną jako symbol wolności, a jednak uwiązany w uprząż, zero konsekwentności.
Jeśli ma trafić to do szerokiej publiki to jest to z lekka nietaktowne, niewyważone. Słaby pomysł z tą uprzężą i będzie mi wstyd, że wydarzenie dla mnie ważne będzie przez taki symbol reprezentowane.
Symbol Poznań Pride Week 2022 zyskał wielu fanów
Gołąbek pokoju z uprzężą podzielił społeczność qeerową na dwa obozy. Podczas gdy jedni krytyką motyw graficzny, drudzy go zachwalają. Zwolennicy symbolu zaznaczają, że fetysze należą do Pride, ponieważ to element seksualności człowieka i jest ich sporo w kulturze queer. Dlatego gołąbek z uprzężą symbolizuje pokój, bo samo BDSM opiera się na zgodzie i szacunku dla drugiej osoby.
Grupa Stonewall mimo krytyki nie zamierza usuwać symbolu tegorocznego Poznań Pride Week. Jakie jest wasze zdanie na temat gołąbka pokoju w obroży?
Źródła: queer.pl/mylilefeluke.blogspot.com/kinopalacowe.pl/Grupa Stonewall
Popularne
- Znamy przyczynę śmierci sowy Duolingo. Dua Lipa opłakuje ptaka
- Stuu został pobity? Szokujące nagranie obiegło internet
- Kotolga jest viralem na TikToku. Kim jest i co o niej wiadomo?
- Sowa Duolingo nie żyje. Wszyscy możecie ją mieć na sumieniu
- Żugajki na tropie nowego partnera Julii. Kim jest tajemniczy mężczyzna?
- Powstał tłumacz z polskiego na deweloperski. "Zrozum groźne gatunki"
- Sprawa korepetytora trafiła do Rzeczniczki Praw Dziecka. Co dalej?
- Damiano David wystąpił w Polsce. Zagrał nowy kawałek
- Jak pachną perfumy Skolima BEBECITA? Ekspert zabrał głos