Barbara Nowacka interweniuje

Nauczyciel ukarał uczennicę. Barbara Nowacka interweniuje

Źródło zdjęć: © Sejm RP / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,01.01.2024 10:15

Internautka pokazała na portalu X [Twitterze] treść uwagi, którą otrzymała od nauczyciela. Ministra edukacji Barbara Nowacka zainteresowała się sprawą.

"Brak zaangażowania społecznego. Uczennica odmówiła partycypowania w Szlachetnej Paczce, tłumacząc się brakiem 10 zł" - brzmi treść uwagi, którą nauczyciel wpisał swojej podopiecznej. Ta zrobiła screenshot wpisu i pokazała internautom. Post zdobył dużą popularność na X [Twitterze].

"Tylko że ja dosłownie miałam 4 zł na koncie, a tata nie mógł mi zrobić przelewu, bo miał spotkanie" - wyjaśniła uczennica, która dodała wpis na media społecznościowe. Nieoczekiwanie na pomoc dziewczynie przybyła ministra edukacji Barbara Nowacka.

Barbara Nowacka interweniuje
Barbara Nowacka interweniuje (Własne , Twitter)

Barbara Nowacka interweniuje po wpisie internautki

Nowacka skomentowała post dziewczyny. "Proszę o przesłanie mi namiaru na szkołę i osobę, która ten wpis zrobiła na mail: barbara.nowacka@sejm.pl".

"Czy Barbara Nowacka może coś zrobić z takimi nauczycielami? Same szkody z takiego 'wychowywania'" - dopytywali internauci. Ministra edukacji znów odpowiedziała, tym razem wyjaśniając, dlaczego zaangażowała się w sprawę: "Oburzające. Poprosiłam autorkę wpisu o konkretne namiary. Nie można oceniać aktywności w zależności od możliwości finansowych".

Interwencja Barbary Nowackiej
Interwencja Barbary Nowackiej (Materiały własne , Twitter)

Barbara Nowacka w akcji

"Brawo, ta uwaga jest karygodna", "Szok... dziękuję", "Nauczycielka będzie mieć traumę do końca życia", "Czekam na update po kontroli. I proszę być konsekwentną, jeśli wyjdzie po niej, że wpis nauczycielki nie był uwagą, która wpłynęła na ocenę lub uwaga nie była za brak pieniędzy tylko np. za odwołanie deklaracji lub okłamanie nauczyciela to również proszę o info", "Nowa minister edukacji będzie ścigać nauczycielkę? Co to są za nowe metody?". To tylko niektóre komentarze internautów pod adresem Nowackiej.

Barbara Nowacka objęła stanowisko ministry edukacji po Przemysławie Czarnku. Jedną z pierwszych decyzji nowej szefowej polskiej oświaty było odwołanie ze stanowiska Barbary Nowak - słynącej z kontrowersyjnych decyzji małopolskiej kurator oświaty.

Zobacz też sposoby na tanie podróże. O połowie z nich nie wiedziałeś

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 619
  • emoji ogień - liczba głosów: 23
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 198
  • emoji smutek - liczba głosów: 52
  • emoji złość - liczba głosów: 39
  • emoji kupka - liczba głosów: 161
Domina,zgłoś
Masz swoje 5 minut to wprowadź obowiązkowe tęczowe piątki!!!! Niech uczniowie mają alternatywę wyboru przyszłych związków zwłaszcza te z zacofanych katolickich rodzin. Sama w tej ciemnocie byłam wychowania Teraz tworzę szczęśliwy związek jest cudnie.
Odpowiedz
1Zgadzam się6Nie zgadzam się
MENIS,zgłoś
Brawo. To jest sprawa dla ministra. Działaj kobieto. Tylko się nie zdziw, jeśli będziesz otrzymywała prośby o interwencję w sprawie zbyt zimnej/zbyt ciepłej zupy, braku kredy i innych duperel.
Odpowiedz
3Zgadzam się2Nie zgadzam się
To nie jest ocena. To po prostu opis danej sytuacji, jakich w dziennikach elektronicznych jest wiele. Rodzic musi mieć świadomość tego, co dzieje się w szkole, podczas gdy nie sprawuje pieczy nad dzieckiem (a w ogóle obecnie ją sprawuje czy przerzuca to raczej na szkołę, niańki, trenerów na zajęciach dodatkowych i wszystkich innych, którzy mają kontakt z dzieckiem? 🤔). Nauczyciel opisał zdarzenie tak jak ono wyglądało. Bez krytyki, w prawidłowy sposób. A o tych 10zł na szlachetną paczkę z pewnością informował z wyprzedzeniem, tylko dziecko akurat zapomniało tego przekazać rodzicom. Teraz wykorzystuje sytuację i robi szum medialny na -zakładam Bogu ducha winnego- nauczyciela. Czy ten dzieciak w ogóle zdaje sobie sprawę z tego co robi? Za moich czasów uczeń do dziennika nie miał prawa zaglądać, a teraz zamiast iść do nauczyciela i o wpisie porozmawiać, robi taką aferę w mediach społecznościowych?!
Odpowiedz
17Zgadzam się7Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 1358
Komentarze (1358)
Powrót