Słup reklamowy Wydawnictwa Karakater

"Prawdziwi" patrioci unicestwili wroga Polski: słup reklamowy z tęczową flagą

Źródło zdjęć: © Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.07.2022 13:53

Wydawnictwo Karakter z Krakowa powiesiło przed księgarnią plakat, który wyrażał solidarność ze społecznością LGBTQ+. Wystarczył miesiąc, by "prawdziwi" Polacy usunęli nie tylko plakat, ale i słup reklamowy.

Czerwiec to Miesiąc Dumy, kiedy w szczególny sposób solidaryzowaliśmy się ze społecznością LGBTQ+. Z tej okazji odbywało się wiele inicjatyw i kampanii okazujących wsparcie. Krakowskie Wydawnictwo Karakter na słupie reklamowym przed swoją księgarnią (u zbiegu ulic Tarłowskiej i Zwierzynieckiej w Krakowie) powiesiło afirmujący, sojuszniczy plakat

Na plakacie znalazło się kilka cytatów z pozytywnym przesłaniem:

  • Cieszę się z tego, kim jestem. Nie potrzebuję zgody na miłość;
  • O własne szczęście walczyć zawsze warto. O miłość tym bardziej;
  • Jestem dumny z bycia gejem. Jestem dumny z bycia sobą.

Afirmujący plakat w języku polskim i ukraińskim

Wydawnictwo zleciło przetłumaczenie cytatów na język ukraiński, mając najpewniej na uwadze uchodźców, którzy przybyli do Krakowa z ogarniętej wojną Ukrainy. "Z czterech wstępnych projektów wybraliśmy taki, na którym po całym obwodzie słupa biegła tęczowa wstążka. Z początkiem czerwca plakat wydrukowaliśmy i zamówiliśmy wyklejenie" - tłumaczy Wydawnictwo Karakter na swoim fanpejdżu na Facebooku.

Słup reklamowy padł po szarży polskiej husarii

Tak, jak kiedyś tęcza na Placu Zbawiciela w Warszawie doprowadzała do furii "prawdziwych" Polaków, tak słup z tęczową flagą w Krakowie nie przypadł komuś do gustu. Wydawnictwo Karakter tłumaczy, że już po kilku dniach od zawieszenia spora część plakatu została zerwana. A potem systematycznie zrywane były kolejne fragmenty, a na słupie pojawiły się bazgroły. W poniedziałek zaś słup dokonał swego żywota.

trwa ładowanie posta...

Pracownicy wydawnictwa zapewniają, że prymitywny akt wandalizmu nie pogorszył ich nastrojów i nie zmniejszył woli do podejmowania podobnych inicjatyw. "My, w przeciwieństwie do plakatu, jesteśmy nie do zdarcia - i dalej będziemy publikować książki osób o różnorakich tożsamościach i dalej będziemy głosić, że Ukrainie sława. Howgh".

trwa ładowanie posta...

Źródło: Facebook/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 41
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
nic dziwnego, ludzie mają dość propagandy nachalnie serwowanej im przed nos
Odpowiedz
1Zgadzam się1Nie zgadzam się