Zetkacper

Zetkacper robi sobie przerwę i choć nam smutno, to bardzo się cieszymy

Źródło zdjęć: © Zetkacper / Instagram
Anna RusakAnna Rusak,08.06.2021 12:00

Nasz ulubiony nauczyciel, czyli Zetkacper, właśnie ogłosił, że robi sobie przerwę. I choć będziemy tęsknić, to przez to, co powiedział, będziemy go tylko jeszcze bardziej lubili

Jakiś czas temu na naszej stronie mogliście przeczytać wywiad z najpopularniejszym tiktokowym nauczycielem, czyli Zetkacprem. Kacper opowiedział m.in. o tym, skąd wziął się pomysł na szkolny content i zdradził, co myśli o zdalnym nauczaniu.

Dla fanów i fanek Bożenki mamy jednak przykrą wiadomość. Kacper, trochę tak jak nauczyciele po roku szkolnym, też postanowił zrobić sobie chwilę wolnego. Dlaczego? Bo chce się zająć swoim zdrowiem psychicznym.

Twórca zabrał nas do lasu i szczerze podzielił się ostatnimi przemyśleniami dotyczącymi swojej kondycji psychicznej. W 5 minutowym filmu wytłumaczył, czemu chce zrobić przerwę:

„Zawsze powtarzałem sobie, że trzeba coś zrobić z „karierą”, jeśli jest coś nie tak z naszym zdrowiem, relacjami z bliskimi, przyjaciółmi, czy rodziną. U mnie zdrowie psychiczne, bo fizyczne jest myślę w miarę okej, podupadło już jakiś czas temu. Nie osiągam szczęścia z tego, co robię i w ogóle szczęścia bardzo dawno nie odczuwałem”.

- Zetkacper
trwa ładowanie posta...

„Często widzicie na filmach uśmiech. Uśmiech nieszczery, a chciałbym być z Wami szczery i powiedzieć, że to nie jest okej. Nie lubię przyklejać sobie tego uśmiechu i iść z nim dumny”.

- Zetkacper

Wytłumaczył, że przez covid od dawna siedzi w domu, poza tym został rozdzielony ze swoimi przyjaciółmi, a do tego wszystkiego doszła teraz sesja i presja związana z rozwojem kanału. To wszystko sprawiło, że Kacper postanowił się zatrzymać, wziąć oddech i spróbować na nowo odbudować swoje zdrowie i szczęście.

trwa ładowanie posta...

Zachęcił też do tego, żeby nie bać się prosić o pomoc, nie wstydzić się wizyty u psychologa. I musimy przyznać, że chociaż bardzo nas smuci wiadomość o tym, że Kacper robi sobie przerwę, a może nawet bardziej to, że czuje się źle, to jego postawa sprawia, że doceniamy i lubimy go jeszcze bardziej.

„Nie wstydźmy się tego robić. Idźmy do psychologa, jeśli potrzebujemy. To może przynieść dużą ulgę. Nie wstydźmy się tego. […] Pamiętajcie, żeby niczego nie robić na siłę. Jeżeli macie problem, kłopot, nie bójcie się prosić o pomoc”.

- Zetkacper

Trzeba przyznać, że choć zdecydowanie więcej mówi się w sieci o zdrowiu psychicznym, zwalcza mity np. na temat depresji, to niestety niektórzy wciąż nie rozumieją, że to poważne problemy. Dlatego tak ważne są te słowa Kacpra, jego otwartość i to, że nie wstydził się o tym wszystkim opowiedzieć.

Zresztą, nie trzeba długo szukać. Wystarczy zerknąć na ten fragment wywiadu z adp. Jędraszewskim, który uważa, że zamiast do psychologa, lepiej by było „pojednać się z Bogiem”:

trwa ładowanie posta...

Także dziękujemy Kacper za Twoją odwagę i to, że uświadamiasz swoim odbiorcom, że pójście do psychologa i zatroszczenie się o swoje zdrowie psychiczne jest bardzo ważne. W końcu ze złamaną ręką nie idzie się do kościoła, z nadzieją, że Bóg ją wyleczy, prawda? A jeśli wy czujecie, że potrzebujecie pomocy, to tutaj zostawimy Wam listę miejsc, w których uzyskacie darmową pomoc psychologiczną. A Kacprowi życzymy dużo zdrowia!

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1