ludzie
Jeśli Uberem kieruje osoba niebinarna lub kobieta, może odmówić kursu mężczyźnie
Zach King oskarżony o molestowanie

Zach King oskarżony o MOLESTOWANIE. "Rozbierał się przy mnie do naga"

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.12.2021 15:27

Czy to koniec jednego z najpopularniejszych twórców w internecie? Zach King został oskarżony przez swoją byłą podwładną o molestowanie seksualne oraz niesprawiedliwe traktowanie w pracy. Zarzuty brzmią jak proces sądowy na długie lata.

bFFmlEGH

Zach King w wieku 31 lat osiągnął wszystko w social mediach. 12 mln subskrypcji na YouTube, 24 mln obserwatorów na Instagramie, 66 mln fanów na TikToku. Takie statystyki są niedoścignionym marzeniem dla całego morza innych twórców. Trudno znaleźć osobę, która albo nie kojarzy Zacha z twarzy, albo przynajmniej raz nie oglądała jego sztuczki magicznej lub iluzji.

Zach King wkrótce może się przekonać, jakie to jest uczucie spaść ze szczytu. On i jego firma producencka King Studio LLC zostali pozwani przez Elisabeth Logan, która przez lata pracowała u influencera na stanowisku asystentki. Kobieta oskarżyła Kinga o m.in. molestowanie seksualne, dyskryminację ze względu na płeć i bezprawne rozwiązanie umowy o pracę.

Poważne oskarżenia wobec Zacha Kinga

Logan zajmowała się w pracy ogarnianiem e-maili i spotkań służbowych dla Kinga. Potem zdobyła doświadczenie producenckie, pomagając w reżyserii i zarządzając studiem produkcyjnym firmy. Poznała więc od kulis, jak wygląda praca u piątego najpopularniejszego tiktokera.

bFFmlEGJ

Zach King przyciąga marki do współpracy, fałszywie kreując się na uroczą, schludną, chrześcijańską osobę. W rzeczywistości jest to utalentowany kłamca, narcyz i mizogin, który wierzy, że nie musi się podporządkowywać żadnym zasadom. Boleśnie przekonała się o tym Elisabeth Logan, gdy zaczęła pracować dla Zacha w wieku 23 lat.

- Pozew przeciwko Zachowi Kingowi

Kobieta w pozwie przeciwko Kingowi ujawniła, że jej były pracodawca molestował ją seksualnie - rozbierał się do naga w jej biurze i zostawiał tam swoją bieliznę. Ponadto influencer miał płacić jej mniej niż mężczyznom zatrudnionym na podobnym stanowisku.

Mężczyźni lepsi od kobiet?

Twórca miał odmawiać kobiecie awansu zawodowego, przekonując, że powinna zostać żoną i matką. King podobno umniejszał osiągnięcia swojej podwładnej, werbalnie ją atakował i krzyczał za najdrobniejszy błąd. Jednocześnie tolerował wpadki zatrudnionych przez siebie mężczyzn.

bFFmlEGL

Logan pracowała u Zacha Kinga do maja 2020 roku, kiedy tiktoker zwolnił kobietę przez Zooma. Miał powiedzieć, że zdaje sobie sprawę, iż jest to dla Elisabeth totalne zaskoczenie. Jako powód zwolnienia wskazał, że kobieta zbyt często narzekała.

Elisabeth Logan domaga się od swojego byłego pracodawcy odszkodowania, którego kwota nie została podana do wiadomości mediów. Sam twórca nie ustosunkował się do sprawy publicznie.

Źródła: Insider/NBC Los Angeles

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Morawiecki sojusznikiem LGBTQ+? Premier użył emotki z parą jednopłciową