Sylwester Wardęga o zatrzymaniu Kamerzysty: "Jego telefon jest bardziej obciążający"

Wardęga o aresztowaniu Kamerzysty: "Jego TELEFON jest bardziej obciążający"

Źródło zdjęć: © YouTube @WATAHA - krulestwo / YouTube @WATAHA - krulestwo
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.04.2021 11:58

Czy afera ze znęcaniem się nad chłopakiem z niepełnosprawnościami to tylko wierzchołek góry grzechów Kamerzysty? Sylwester Wardęga sugeruje, że policjanci powinni dokładnie przetrzepać telefon patoyoutubera.

Nowy tydzień to nowe wieści na temat najgłośniejszej afery na YouTube tego roku. Każdy czuje się w obowiązku napisać lub powiedzieć coś o bulwersującym filmiku Kamusia, na którym on i członkowie Squadu znęcają się nad chłopakiem z niepełnosprawnością intelektualną. No i bardzo dobrze, że sprawa jest wciąż na czasie, bo patologiczne zachowania trzeba pokazywać palcem i tępić.

Sprawą skandalicznego materiału zainteresowały się nie tylko media, ale i szczecińska prokuratura. Łukasz W. – aka Kamuś lub Kamerzysta – zaraz po przylocie z wakacji został zatrzymany na lotnisku i aresztowany. Patoyoutuber ma spędzić w więzieniu najbliższy miesiąc – podaje serwis wszczecinie.pl. Pozostali członkowie Squadu otrzymali dozór policyjny.

Sylwester Wardęga o Kamerzyście: On jest cwany

W sprawie aresztowania Kamerzysty wypowiedział się Król Polskiego YouTube'a, Szeryf Internetu, przywódca WATAHY, czyli Sylwester Wardęga. W udostępnionym 18 kwietnia Instastories Sylwek powiedział, że: – Ja byłem przekonany, że aresztowany zostanie na miesiąc ten, który wydawał te polecenia [Push Barber]. Bo wiecie, Kamerzysta jest cwany. Kamerzysta powie coś w stylu: "Ja byłem tylko operatorem".

Sylwester Wardęga o aresztowaniu Kamerzysty i jego telefonie
Sylwester Wardęga o aresztowaniu Kamerzysty i jego telefonie (Instagram @sawardega_wataha , Instagram @sawardega_wataha)

– Tutaj w radioszczecin.pl [...] jest napisane, że to Kamerzysta trafia na miesiąc do aresztu, a tego drugiego wypuścili i będzie tylko dozór policyjny dla tego drugiego – mówi Wardęga, tłumacząc: – Sam film bardziej obciąża tego [Push Barbera], ale skoro Kamerzystę zamykają na miesiąc [...], to wydaje mi się, że chłopaki się na tyle wystraszyli, że zaczęli po prostu obciążać Kamerzystę.

Z tego już chyba nie da rady się Kamerzysta wygrzebać. On był zawsze cwany, zawsze jakoś dawał radę złożyć winę na kogoś innego, ale tutaj wydaje się na razie, że to zmierza do końca internetowej kariery Kamerzysty.

- Sylwester Wardęga

Sylwester Wardęga o potencjalnej linii obrony Kamerzysty i Squadu

– Został przedstawiony zarzut psychicznego znęcania się nad osobą nieporadną. Za to grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. – tłumaczy Sylwester Wardęga, dodając: – Podejrzewam, że skończy się na zawiasach [...], ale z drugiej strony no on już kiedyś chyba za te SMSy był karany, więc sąd może uznać, że to nie jest jego pierwszy wybryk, tylko że ta osoba już wcześniej była karana [...].

Sylwester Wardęga o aresztowaniu Kamerzysty i jego telefonie
Sylwester Wardęga o aresztowaniu Kamerzysty i jego telefonie (Instagram @sawardega_wataha , Instagram @sawardega_wataha)

– Zarzuty też zostały przedstawione tej dziewczynie [Wiolce] [...]. Ja na początku się zastanawiałem dlaczego, przecież ona tam tylko siedziała, ale na sam koniec też dała temu chłopakowi zadanie – mówi Wardęga. – Na pewno oni się będą bronili, że my nie wiedzieliśmy, że on jest osobą niepełnosprawną. To pewnie będzie ich linia obrony.

[Sprawa] jest na tyle medialna, jest o niej głośno, ale czy to coś przyśpieszy. Ciekawe, ile będziemy musieli czekać na wyrok, bo wiecie jak to jest z polskimi sądami. Za miesiąc Kamerzysta wyjdzie. Rozprawa pewnie za miesiąc nawet się nie odbędzie pierwsza.

- Sylwester Wardęga

Sylwester Wardęga: Co znajduje się na telefonie Kamerzysty?

– Kamerzysta został zatrzymany już na lotnisku – mówi przywódca Watahy, dodając: – [...] Mam takie informacje, że tam na jego telefonie to mogą naprawdę znaleźć rzeczy, które go obciążą znacznie bardziej niż ta sprawa. [...] I pytanie, czy on już na tyle się spodziewał, że jest grubo, że lecąc samolotem tam jakoś ten telefon i te obciążające go rzeczy pokasował.

Jak myślicie – co znajduje się na telefonie Kamerzysty, co tak bardzo go obciąża?

trwa ładowanie posta...

Czujecie się już zmęczeni kolejnymi doniesieniami na temat Kamerzysty? Może chcecie dowiedzieć się, jakie są darmowe programy i aplikacje do montażu filmów?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4