"Young Leosia" wykonała cover piosenki Teamu X

"Young Leosia" śpiewa "Siedem" Teamu X. Podobieństwo jest uderzające

Źródło zdjęć: © vibez.pl / Materiały prasowe
Maja Kozłowska,
04.05.2023 15:30

Za pomocą sztucznej inteligencji "Young Leosia" wykonała cover piosenki Teamu X. "Raperka" nawinęła zwrotki Natsu i Moniki Kociołek.

Sztuczna inteligencja rozwinęła się szybko i zauważalnie. Korzystanie z AI to nowe trendy w sztuce czy w marketingu. ChatGPT służy do zabawy, pisze matury, składa krótkie, nieskomplikowane teksty copywriterskie. Sztuczna inteligencja nie jest jeszcze doskonała, ale przy jej pomocy można dokonać już całkiem sporo.

Zakłamać rzeczywistość, jak nieistniejące influencerki. Wydać przebój, jak zrobiła to "Rihanna" z "Bad Bunnym" czy "The Weeknd" z "Drakiem". Edity piosenek wykonywanych przez AI pojawiły się również na polskim rynku muzycznym.

"Young Leosia" śpiewa "Siedem" Teamu X. Łatwo się nabrać

Na kanale @houtspen_edits na TikToku został zuploadowany krótki filmik z "Young Leosią" w roli głównej. Twórca dzięki AI spreparował głos raperki, która wykonała kawałek piosenki "Siedem" Teamu X. "Young Leosia" nawija zwrotki Natsu i Moniki Kociołek.

"Jestem Monia, mów mi Monia Lisa

Dzieło sztuki, które chcesz polizać

Słucham Żaby, albo słucham Kiza"

Rapuje "Młoda Leokadia" na tyle podobnie do prawdziwej, że słysząc ten głos, łatwo byłoby dać się nabrać, że cover "Siedem" powstał naprawdę.

Na TikToku jest masa podobnych przeróbek - "Hania z Genzie" śpiewa Bambi "IRL", Wersow wykonuje "Axel F" Crazy Froga, a duet Julia ŻugajAriana Grande performuje

"W 7 niebie"(po polsku). To oczywiście dopiero początek - covery czy wspólne wykonania, które raczej nie mają prawa się zdarzyć. Finał ingerencji AI w muzykę nastąpi prawdopodobnie przy nieistniejącej gwieździe, która stworzy realną karierę.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1