drake
Bogatych pandemia nie boli. Wiedzą, jak omijać prawo, by dalej zwiedzać świat
Wygenerowana przez sztuczną inteligencję piosenka Drake'a i The Weeknd

Drake i The Weeknd w kawałku o Selenie? Już stał się hitem w sieci

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,17.04.2023 20:00

Nowy kawałek Drake'a z udziałem The Weeknd podbija TikToka i Spotify, zgarniając setki tysięcy słuchaczy. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że obaj artyści nie przyłożyli ręki do "Heart on My Sleeve". Za wszystkim stoi skrywający twarz pod białym prześcieradłem i za okularami typu clout ghostwriter.

Utwór "Heart on My Sleeve" po raz pierwszy ujrzał światło dzienne na TikToku w nagraniu opublikowanym w weekend przez producenta posługującego się pseudonimem "ghostwriter". "Użyłem SI do zrobienia piosenki Drake'a z The Weeknd" - czytamy na wstępie do nagrania. Widać na nim gościa przebranego tematycznie w strój ducha i okulary, które rozsławił Kurt Cobain. Później zaczyna się właściwy kawałek, w którym możemy usłyszeć głosy obu kanadyjskich artystów.

trwa ładowanie posta...

W piosence zarówno Drake, jak i The Weeknd rapują i śpiewają o Selenie Gomez, odnosząc się także do jej byłego Justina Biebera. Tu warto przypomnieć, że amerykańska piosenkarka i aktorka była również w związku z Abelem od 2015 do 2017 r.

Utwór Drake'a wygenerowany przez SI

Ghostwriter wyjaśnia, że sam napisał tekst i wyprodukował bit, a następnie za pomocą sztucznej inteligencji zastąpił swój głos wokalami Drake'a i The Weeknda. Nagranie ghostwritera na TikToku ma już ponad 9,5 mln wyświetleń. Z kolei utwór na Spotify został już przesłuchany ponad 250 tys. razy.

ghostwriter - heart on my sleeve (Drake AI Song feat. The Weeknd)

Tajemniczy producent twierdzi, że był "ghostwriterem przez lata i dostał wynagrodzenie bliskie zeru tylko po to, by duże wytwórnie mogły czerpać zyski" - napisał w jednym z komentarzy.

W kolejnych tiktokach dotyczących utworu odnosi się też do potencjalnego konfliktu prawnego z prawdziwymi artystami, których głos wykorzystał. Tymczasem właściciel praw autorskich, czyli wytwórnia Universal Music Group (UMG), z którą związani są Drake i The Weeknd, wciąż milczy. Warto przypomnieć, że w przeszłości zajęła ona nieprzychylne stanowisko wobec muzyki generowanej przez SI.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
50 tys. dol. uleczy złamane serce? Fan Drake'a miał okazję się przekonać