Young Leosia o planach na 2023 rok

Young Leosia ostro o hejterach. "To panowie po czterdziestce"

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.12.2022 16:30

Young Leosia się skończyła? Nic bardziej mylnego. Młoda raperka snuje ambitne plany na 2023 roku. Jedno jest pewne. W nadchodzących miesiącach będzie o niej głośno. - Zwykle najwięcej o mnie mają do powiedzenia panowie po czterdziestce z dwójką dzieci, którzy uważają, że polski rap zaczął się i skończył na Pezecie - powiedziała artystka.

Young Leosia jest jedną z najpopularniejszych raperek w Polsce. W branży muzycznej zaczęła działać jako DJ-ka Żabsona. Ambicje o tworzeniu własnych utworów zrealizowała przy okazji kawałka "Szklanki". Wypuszczony w czasie pandemii numer idealnie trafił w gusta słuchaczy, a z Young Leosi uczynił gwiazdę. Singiel w rok po premierze ma ponad 38 mln odtworzeń na YouTube.

Upodobania słuchaczy bywają zmienne. Kiedy raperka po odejściu z wytwórni Żabsona wypuściła nowy numer "Crowd", kawałek początkowo nie przypadł do gustu słuchaczom. Piosenka stała się tematem kpin i żartów w internecie. Dyskusja o kondycji artystycznej Young Leosi była przez kilka dni tematem numer jeden w mediach społecznościowych.

Young Leosia - CROWD

Young Leosia uczy się oddzielać krytykę od hejtu

Raperka udzieliła obszernego wywiadu magazynowi "Vogue", w którym odniosła się do uszczypliwości pod swoim adresem. - Uczę się oddzielać krytykę od hejtu. Krytyka potrafi być cenna, uczy, jak być lepszą. Hejt nie ma w sobie nic twórczego. Jeżeli ktoś nie lubi mnie, bo jestem dziewczyną, rapuję o imprezach albo mam różowe włosy, to ich strata. Zwykle najwięcej o mnie mają do powiedzenia panowie po czterdziestce z dwójką dzieci, którzy uważają, że polski rap zaczął się i skończył na Pezecie - powiedziała artystka.

Young Leosia przyznała, że ilość hejtu, z którym się mierzy, bywa przytłaczająca. Od kilku miesięcy korzysta z pomocy terapeuty.

Young Leosi nie podobają się działania władzy

Young Leosia krytykuje działania partii rządzącej w Polsce. - Biorę udział w protestach, staram się wykorzystywać moją platformę, by mówić o sytuacji w kraju. Polska powinna być krajem dla wszystkich. Dlatego nie zgadzam się na to, co robi nasza władza, która zwraca nas przeciwko sobie. Zamiast dostrzegać, jak wiele nas łączy, skupiamy się na tym, co nas różni. Musimy znaleźć sposób, by to zmienić. Wierzę, że tą zmianą będziemy my, młodzi ludzie - powiedziała raperka.

Co na nowym albumie Young Leosi?

Artystka pracuje nad nowym albumem. Na krążku chce opowiedzieć, jak nagła popularność może zmienić ludzi na lepsze i na gorsze. Young Leosia zamierza również przedstawić swoją wersję wydarzeń 2022 roku, w tym okoliczności, gdy opuściła szeregi wytwórni Internaziomale. Jak czytamy w wywiadzie na łamach "Vogue", nowy album Young Leosi będzie mieszanką muzycznych eksperymentów oraz oczekiwań słuchaczy.

trwa ładowanie posta...

Baila Ella Records wytwórnią dla zdolnych kobiet

Artystka założyła wytwórnię Baila Ella Records. Wydawnictwo będzie skierowane do kobiet, by oferować wsparcie w branży muzycznej.

- Chciałabym stworzyć bezpieczną przestrzeń dla zdolnych raperek, producentek czy DJ-ek. (...) Chłopakom nie brakuje wsparcia w branży, mają też wiele punktów odniesienia. My wciąż jesteśmy niecodziennym zjawiskiem, a jak to zwykle bywa, to, co inne, spotyka się z niezrozumieniem. Dlatego wierzę, że razem rozbijemy szklany sufit - powiedziała Young Leosia dla "Vogue".

trwa ładowanie posta...

Podsumowując, w 2023 roku Young Leosia nieraz przyciągnie uwagę słuchaczy. Nie możemy się doczekać, co zaprezentuje na nowym albumie i jakie nowe nazwiska przyciągnie wytwórnia Baila Ella Records.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Young Grosia,zgłoś
Young srosia to dno. Nie mam 40 lat
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
ddss,zgłoś
Otóż nie Leokadio nie jestem Panem po czterdziestce tylko kobietą w wieku 20 lat xdddd i ten cały "rap" to żenada zwłaszcza takie coś jak "Young Leosia"
Odpowiedz
2Zgadzam się2Nie zgadzam się