Wykład o grach zamienił w krytykę NFT. Oto trolling doskonały
Mark Venturelli zaskoczył tych, którzy przybyli na jego wykład o przyszłości gier wideo podczas International Games Festival. Niezależny twórca gier tak naprawdę przygotował prezentację "Dlaczego NFT to koszmar". Publiczność nagrodziła mężczyznę brawami.
Brazylijska impreza International Games Festival ma zbliżoną formułę do E3, czy innych kilkudniowych festiwali gier wideo, podczas których można testować nowe tytuły, ekscytować się premierami i rozmawiać z deweloperami. Tegoroczna edycja International Games Festival zapisze się w historii za sprawą Marka Venturelliego, dyrektora kreatywnego w Rogue Snail.
Podobne
- Pandemia a e-sport. Pytamy x-kom AGO o stan świata prosów w czasach COVID-19 [WYWIAD]
- "FIFA 23". Ted Lasso wystąpi w grze. Kiedy premiera?
- Katastrofa na rynku NFT. Obrót tokenami spadł o 97 procent
- To koniec. Pożegnajmy Fifę, przywitajmy… EA Sports FC
- Wreszcie! Turniej się NIE odbędzie, bo kraj łamie prawa osób LGBT. Przełom?
Mark Venturelli miał wygłosić wykład pt. Przyszłość gier wideo. Oznajmił jednak, że nie zamierza opowiadać o grach, tylko o tym, dlaczego NFT to koszmar. Publiczność zareagowała brawami, ale organizatorom imprezy niespodzianka nie przypadła do gustu. Sponsorami International Games Festival są bowiem firmy z branży NFT i kryptowalut.
Venturelli napisał na Twitterze, że musiał zatytułować swój wykład inaczej, ponieważ organizatorzy nie pozwoliliby na wystąpienie, gdyby ujawnił swoje prawdziwe intencje.
NFT zabijają kreatywność
Venturelli skrytykował zjawisko implementacji NFT do gier wideo. Stwierdził, że NFT zabija kreatywność, pozbawia frajdy z obcowania z grami i jest szkodliwe dla branży. Mimo że Venturelli połączył się publicznością za pomocą wideorozmowy (był na kwarantannie z powodu COVID), organizatorzy imprezy nie przerwali wystąpienia. Jest ono dostępne w całości na YouTube.
O Futuro do Game Design (Big Festival 2022)
Polacy nienawidzą NFT
Moda na NFT trwała krótko i zdecydowanie nie przypadła Polakom do gustu. Jak podaje serwis bitcoin.pl, Polska jest krajem najbardziej przeciwnym NFT. Na każde tysiąc tweetów o tematyce NFT z naszego kraju, aż 227 wyraża negatywną opinię o niewymienialnych tokenach. Autorzy sugerują, że złą prasę mogła spowodować afera dotycząca NFT celebrytów (Fancy Bears) lub skojarzenia z piramidą finansową. Nam nie jest przykro z tego powodu.
Źródła: dexerto.com/bitcoin.pl
Popularne
- Fani "Wiedźmina" to wyczuli. Plotki o Jaskrze okazały się prawdą
- "Nie mam z kim wyjść na miasto". Studenci UW o samotności
- Patologiczne uniwersum Magicala. Dramatyczne rozstanie i kłótnie dla zasięgów
- Portal AniaGotuje został bohaterem memów. O co chodzi?
- Nowy symbol bogactwa. Porzucisz swój case na smartfon?
- Fani chcą kupić wejściówkę na urodziny Maty. Zapłacą każdą cenę
- Czarnek pokazał ludzką twarz? Pierwszy raz powiedział to osobach LGBT+
- Gówniak i kaszojad, psiecko lepsze niż dziecko. Jak mówią bezdzietni?
- Czarnek dorzuci obecnych polityków do HiT. "Na pewno spotka się to z krzykiem"