Mark Venturelli - trolling idealny

Wykład o grach zamienił w krytykę NFT. Oto trolling doskonały

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,13.07.2022 18:00

Mark Venturelli zaskoczył tych, którzy przybyli na jego wykład o przyszłości gier wideo podczas International Games Festival. Niezależny twórca gier tak naprawdę przygotował prezentację "Dlaczego NFT to koszmar". Publiczność nagrodziła mężczyznę brawami.

Brazylijska impreza International Games Festival ma zbliżoną formułę do E3, czy innych kilkudniowych festiwali gier wideo, podczas których można testować nowe tytuły, ekscytować się premierami i rozmawiać z deweloperami. Tegoroczna edycja International Games Festival zapisze się w historii za sprawą Marka Venturelliego, dyrektora kreatywnego w Rogue Snail.

Mark Venturelli miał wygłosić wykład pt. Przyszłość gier wideo. Oznajmił jednak, że nie zamierza opowiadać o grach, tylko o tym, dlaczego NFT to koszmar. Publiczność zareagowała brawami, ale organizatorom imprezy niespodzianka nie przypadła do gustu. Sponsorami International Games Festival są bowiem firmy z branży NFT i kryptowalut.

Venturelli napisał na Twitterze, że musiał zatytułować swój wykład inaczej, ponieważ organizatorzy nie pozwoliliby na wystąpienie, gdyby ujawnił swoje prawdziwe intencje.

trwa ładowanie posta...

NFT zabijają kreatywność

Venturelli skrytykował zjawisko implementacji NFT do gier wideo. Stwierdził, że NFT zabija kreatywność, pozbawia frajdy z obcowania z grami i jest szkodliwe dla branży. Mimo że Venturelli połączył się publicznością za pomocą wideorozmowy (był na kwarantannie z powodu COVID), organizatorzy imprezy nie przerwali wystąpienia. Jest ono dostępne w całości na YouTube.

O Futuro do Game Design (Big Festival 2022)

Polacy nienawidzą NFT

Moda na NFT trwała krótko i zdecydowanie nie przypadła Polakom do gustu. Jak podaje serwis bitcoin.pl, Polska jest krajem najbardziej przeciwnym NFT. Na każde tysiąc tweetów o tematyce NFT z naszego kraju, aż 227 wyraża negatywną opinię o niewymienialnych tokenach. Autorzy sugerują, że złą prasę mogła spowodować afera dotycząca NFT celebrytów (Fancy Bears) lub skojarzenia z piramidą finansową. Nam nie jest przykro z tego powodu.

trwa ładowanie posta...

Źródła: dexerto.com/bitcoin.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0