Emma Watson

Emma Watson o znalezieniu się w toalecie z osobą transpłciową: "To przecież człowiek"

Źródło zdjęć: © Emma Watson, Twitter, Vogue, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,11.04.2022 17:00

Emma Watson stanęła po stronie osób transpłciowych. W wywiadzie dla Vogue’a powiedziała, czy miałaby problem znaleźć się w jednej toalecie z osobą transpłciową. Miała też ważne przesłanie dla innych osób.

Emma Watson znana jest ze swojego aktywnego wsparcia osób LGBTQ+. Niedawno odgryzła się J.K. Rowlling podczas rozdaniu nagród BAFTA, gdy powiedziała, że jest na tej gali "dla wszystkich osób".

Teraz udzieliła wywiadu brytyjskiej, transpłciowej dziennikarce Paris Less dla "Vogue’a" i powiedziała, co zrobiłaby, gdyby znalazła się w tej samej toalecie z osobą transpłciową. Przy okazji Watson stała się ikoną feminizmu dla internautów.

Emma Watson i transpłciowa osoba w jednej toalecie

Paris Less jest pierwszą transpłciową felietonistką brytyjskiego "Vogue’a". Wypytała ostatnio Emmę Watson o parę dość istotnych spraw. W pewnym momencie zapytała, czy aktorka czułaby się komfortowo, gdyby transpłciowa Less korzystała razem z nią z damskiej toalety.

Watson bardzo pewnie podkreśliła, że to oczywiście nie byłby dla niej żaden problem, a jej reakcja, którą możecie zobaczyć na filmiku, tylko to potwierdza. Less dopytała aktorkę o to, czy to dlatego, że przeszła operację, ale Watson zapewniła ją, że to nie ma żadnego wpływu na jej odpowiedź.

trwa ładowanie posta...

Emma Watson z ważnym przesłaniem dotyczącym osób transpłciowych

Dziennikarka postanowiła więc dopytać, co Emma Watson powiedziałaby ludziom, którzy mieliby taki problem. Ludziom, którym osoby transpłciowe przeszkadzają w publicznych łazienkach.

To przecież jest po prostu drugi człowiek. Rozumiem, że się tego boisz tego, czego nie znasz. Rozumiem osoby, które nigdy kogoś takie nie spotkały, ale idź, idź i porozmawiaj. Idź się czegoś dowiedz. Idź i spójrz w oczy tej osoby, która tego doświadczyła.

Odpowiedź Watson bardzo szybko stała się viralem na TikToku. Emma została okrzyknięta ikoną feminizmu. Wiele osób uważa, że to właśnie ona "rzuca światło na to, jak wiele cispłciowych kobiet się czuje".

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Zakaz terapii konwersyjnej w Wielkiej Brytanii wyklucza osoby transpłciowe

To wszystko rozgrywa się w cieniu wiadomości z Wielkiej Brytanii. Pisaliśmy ostatnio o tym, że Boris Johnson chce zakazać terapii konwersyjnej wykluczając przy tym z tej ustawy osoby transpłciowe. Wysokie źródło rządowe poinformowało BBC, że ten zakaz pojawi się w kolejnym przemówieniu królowej. W Anglii trwają aktualnie duże protesty w związku z tą sprawą.

Z tego też względu postawa i słowa Emmy Watson są tak ważne. W tak trudnym momencie dla osób transpłciowych aktorka pokazuje, że jest ich sojuszniczką, a przy tym nie zamyka się na tych, dla których ich problemy mogą być nowością. Wysłuchajcie Watson i otwórzcie się na nieznane.

Emma Watson Talks Turning 30, Working With Meryl Streep, And Being Happily Single | British Vogue

Źródło: BBC, Twitter, British Vogue

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 9
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 19