najmłodsza transpłciowa modelka

Najmłodsza transpłciowa modelka na Fashion Weeku. Ma zaledwie 10 lat

Źródło zdjęć: © Instagram.com, transclothingcompany
Anna RusakAnna Rusak,21.08.2022 08:00

Noella McMaher jest najmłodszą transpłciową modelką występującą na wybiegu. Rodzice dziewczynki twierdzą, że już w wieku dwóch lat nie identyfikowała się z płcią nadaną jej przy narodzinach.

Osoby transpłciowe w świecie mody są coraz bardziej widoczne. Pojawiają się na okładkach magazynów i w kampaniach największych marek. W zeszłym roku Armaniego reprezentowała transpłciowa Valentina Sampaio.

Nawet w polskiej edycji Top Model wystąpiła transpłciowa uczestniczka: Sophii Mokhar. Teraz usłyszeliśmy o najmłodszej transpłciowej modelce. Mowa o Noelli McMaher. Dziewczynka ma zaledwie 10 lat.

Najmłodsza transpłciowa modelka

W trakcie New York Fashion Week na wybiegu mogliśmy zobaczyć Noellę McMaher. Dziewczyna ma 10 lat i właśnie stała się częścią historii. Jest najmłodszą transpłciową kobietą, która kiedykolwiek chodziła po wybiegu.

Noella Mcmaher wystąpiła na pokazie marki Trans* Clothing Company, która specjalizuje się w tworzeniu ubrań dedykowanych osobom transpłciowym i niebinarnym. Marka została stworzona, by osoby ze społeczności LGBTQ+ w pełni mogły wyrażać się poprzez ubrania.

trwa ładowanie posta...

Kim jest Noella Mcmaher?

Noella pochodzi z Chicago i w zasadzie już w wieku dwóch lat nie identyfikowała się z płcią przypisaną przy urodzeniu. Jej rodzice twierdzą, że gdy dziecko miało cztery lata w trakcie wizyty psychologicznej powiedziało, że jest dziewczynką.

Noella nie mogła - według prawa - w tak młodym wieku dokonać korekty płci, więc rodzice wspierali ją w inny sposób. Legalnie w urzędzie zmienili jej imię i wspierali w każdej decyzji. Dzięki nim już w wieku siedmiu lat zaczęła karierę modelki, a teraz stała się najmłodszą transpłciową reprezentantką tej profesji.

trwa ładowanie posta...

W wywiadzie dla "Metro UK" rodzice mówili o występie córki: - Jesteśmy niezmiernie dumni z Noelli za to, że jest pierwszym transpłciowym dzieckiem, biorącym udział w nowojorskim Fashion Weeku. Podziwiamy jej pewność siebie i determinację.

Gratulujemy dziewczynie występu na Fashion Weeku i mamy nadzieję, że jej obecność będzie dla wielu młodych, transpłciowych osób inspiracją. Gdyby wszyscy rodzice byli tak wspierający, zapewne wielu dzieciom i nastolatkom żyłoby się lepiej.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 23
Marysia,zgłoś
Dlaczego usuwacie komentarze? Nie robię prostytutki z logiki. Ona ma 10 lat wiec nie jest KOBIETA. Będzie gdy dorośnie i zadecyduje kim chce być. A Wy drogi Vibez polecam czytanie/słuchanie ze zrozumieniem. To ze chce być traktowany jako dziewczynka nie znaczy, ze jest KOBIETA. Przestańcie być, ze tak powiem „świętsi od boga”, bo jesteście pośmiewiskiem
Odpowiedz
16Zgadzam się4Nie zgadzam się
Jaay,zgłoś
Wszyscy, którzy pozwolili na to, aby skrzywdzić tego chłopca powinni na długie lata pójść do więzienia. Zniszczyli chłopakowi całe życie...
Odpowiedz
18Zgadzam się9Nie zgadzam się