osoby-transpłciowe
Proboszcz wyrzucił z budynku poradnię dla dzieci. "Bo właściciel był transpłciowy"
najmłodsza transpłciowa modelka

Najmłodsza transpłciowa modelka na Fashion Weeku. Ma zaledwie 10 lat

Źródło zdjęć: © Instagram.com, transclothingcompany
Anna RusakAnna Rusak,21.08.2022 06:00

Noella McMaher jest najmłodszą transpłciową modelką występującą na wybiegu. Rodzice dziewczynki twierdzą, że już w wieku dwóch lat nie identyfikowała się z płcią nadaną jej przy narodzinach.

Osoby transpłciowe w świecie mody są coraz bardziej widoczne. Pojawiają się na okładkach magazynów i w kampaniach największych marek. W zeszłym roku Armaniego reprezentowała transpłciowa Valentina Sampaio.

Nawet w polskiej edycji Top Model wystąpiła transpłciowa uczestniczka: Sophii Mokhar. Teraz usłyszeliśmy o najmłodszej transpłciowej modelce. Mowa o Noelli McMaher. Dziewczynka ma zaledwie 10 lat.

Najmłodsza transpłciowa modelka

W trakcie New York Fashion Week na wybiegu mogliśmy zobaczyć Noellę McMaher. Dziewczyna ma 10 lat i właśnie stała się częścią historii. Jest najmłodszą transpłciową kobietą, która kiedykolwiek chodziła po wybiegu.

Noella Mcmaher wystąpiła na pokazie marki Trans* Clothing Company, która specjalizuje się w tworzeniu ubrań dedykowanych osobom transpłciowym i niebinarnym. Marka została stworzona, by osoby ze społeczności LGBTQ+ w pełni mogły wyrażać się poprzez ubrania.

trwa ładowanie posta...

Kim jest Noella Mcmaher?

Noella pochodzi z Chicago i w zasadzie już w wieku dwóch lat nie identyfikowała się z płcią przypisaną przy urodzeniu. Jej rodzice twierdzą, że gdy dziecko miało cztery lata w trakcie wizyty psychologicznej powiedziało, że jest dziewczynką.

Noella nie mogła - według prawa - w tak młodym wieku dokonać korekty płci, więc rodzice wspierali ją w inny sposób. Legalnie w urzędzie zmienili jej imię i wspierali w każdej decyzji. Dzięki nim już w wieku siedmiu lat zaczęła karierę modelki, a teraz stała się najmłodszą transpłciową reprezentantką tej profesji.

trwa ładowanie posta...

W wywiadzie dla "Metro UK" rodzice mówili o występie córki: - Jesteśmy niezmiernie dumni z Noelli za to, że jest pierwszym transpłciowym dzieckiem, biorącym udział w nowojorskim Fashion Weeku. Podziwiamy jej pewność siebie i determinację.

Gratulujemy dziewczynie występu na Fashion Weeku i mamy nadzieję, że jej obecność będzie dla wielu młodych, transpłciowych osób inspiracją. Gdyby wszyscy rodzice byli tak wspierający, zapewne wielu dzieciom i nastolatkom żyłoby się lepiej.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Marysia,zgłoś
Dlaczego usuwacie komentarze? Nie robię prostytutki z logiki. Ona ma 10 lat wiec nie jest KOBIETA. Będzie gdy dorośnie i zadecyduje kim chce być. A Wy drogi Vibez polecam czytanie/słuchanie ze zrozumieniem. To ze chce być traktowany jako dziewczynka nie znaczy, ze jest KOBIETA. Przestańcie być, ze tak powiem „świętsi od boga”, bo jesteście pośmiewiskiem
Odpowiedz
16
like
3
dislike
Jaay,zgłoś
Wszyscy, którzy pozwolili na to, aby skrzywdzić tego chłopca powinni na długie lata pójść do więzienia. Zniszczyli chłopakowi całe życie...
Odpowiedz
18
like
8
dislike
Komentarze (2)
arrow
"Pageboy". Elliot Page napisał książkę o transpłciowości