zdrowie-psychiczne
Rośnie liczba samobójstw wśród najmłodszych. Wina rodziców?
Tom Holland przerwa zdrowie psychiczne

Tom Holland kasuje Instagrama. Powód? Troska o zdrowie psychiczne

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Tom Holland
Anna RusakAnna Rusak,16.08.2022 11:00

Tom Holland ogłosił, że robi sobie przerwę od social mediów. Wszystko przez ich wpływ na jego zdrowie psychiczne: "Postanowiłem usunąć aplikację".

bGlncDxL

O tym, że Tom Holland, aktor, którego w tym roku mogliście oglądać np. w filmie "Uncharted", planuje zrobić sobie przerwę od aktorstwa, mówiło się od lutego. Wychodzi na to, że gwiazdor zdecydowanie bardziej potrzebuje odpoczynku, niż nam się wydawało.

Holland ogłosił właśnie, że planuje zrobić sobie przerwę od social mediów. Wszystko przez problemy ze zdrowiem psychicznym.

Tom Holland robi przerwę od social mediów

Gdy w lutym pisaliśmy, że Tom Holland zamierza sobie zrobić przerwę po nagraniu serialu dla Apple, nie spodziewaliśmy się, że zniknie nie tylko ze świata filmu, ale i social mediów.

trwa ładowanie posta...

Holland przekazał swoim fanom, że usuwa Twittera i Instagrama i na jakiś czas znika w sieci. Wszystko dlatego, że postanowił zatroszczyć się o zdrowie psychiczne. Jak przyznaje, społecznościówki nie działają na niego najlepiej.

bGlncDxN

"Uważam, że Instagram i Twitter nadmiernie stymulują, przytłaczają. Gdy czytam w sieci coś na swój temat, wpadam w jakieś kłótnie, dramy, co ostatecznie bardzo szkodzi mojemu zdrowiu psychicznemu. Postanowiłem więc zrobić krok w tył i usunąć aplikację" - czytamy w poście aktora.

trwa ładowanie posta...

Kiedy Tom Holladan wróci z przerwy od social mediów?

Holland podziękował fanom za wsparcie. Zapewnił, że ich kocha i przy okazji wspomniał o organizacji charytatywnej, która zajmuje się wsparciem zdrowia psychicznego nastolatków. Aktor sponsoruje Stem4 i zapewnia, że aplikacje, które proponuje ta platforma, są pomocne dla młodych ludzi, którzy - jak on - zmagają się z problemami psychicznymi.

bGlncDxP

Nie wiadomo jeszcze, kiedy Holland wróci z przerwy od social mediów. Biorąc pod uwagę zaplanowaną przerwę od aktorstwa, będziemy musieli poczekać na okazję do zobaczenia aktora.

Warto jednak zaznaczyć, że decyzja Hollanda o podzieleniu się informacją dotycząca zdrowia psychicznego z fanami, jest naprawdę ważna. W końcu im więcej mówi się o problemach psychicznych, tym mniejsze jest tabu wokół tego tematu.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Tom Holland Instagram

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
14-latka popełniła samobójstwo. Pomogły jej algorytmy Instagrama i Pinteresta?