zdrowie-psychiczne
Adele była "k***wsko zawiedziona", że kobiety ją hejtowały za... zrzucenie wagi
Tolerado

Tolerado przeszkoli szkoły w temacie osób LGBTQ+, ale dla polityków to "fanaberia"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, Tolerado
Anna RusakAnna Rusak,06.10.2021 11:30

Trójmiejska organizacja Tolerado chce pomóc szkołom we wspieraniu osób LGBTQ+. Akcję finansuje miasto Gdańsk, co oburza niektórych polityków

bEJQcbYP

Na tak progresywne rozwiązanie jak w Szkocji - przypominam, że tam edukacja o społeczności LGBTQ+ została włączona w program nauczania w szkołach - będziemy pewnie musieli jeszcze trochę poczekać. Na szczęście mamy stowarzyszenia, które również dbają o nasze szkoły pod tym względem.

Trójmiejska organizacja Tolerado ogłosiła niedawno, że pomoże gdańskim szkołom stać się bardziej przyjaznymi miejscami dla osób LGBTQ+. Wystartowała ze szkoleniami, z których będą mogły skorzystać tamtejsze placówki oświatowe. Nie wszystkim się to jednak spodobało…

bEJQcbYR

Co to za akcja?

Program skupia się na edukowaniu dyrekcji, kadry nauczycielskiej i szkolnej. Wszyscy chętni będą się mogli dowiedzieć np. jak sprawić, by szkoła była bardziej inkluzywnym miejscem. Poza tym dostaną porządne informacje o potrzebach nieheteronormatywnych uczniów, dowiedzą się czym jest tożsamość płciowa i jak zapobiegać dyskryminacji ze względu na orientację.

Zajęcia będą się odbywały w październiku i listopadzie, a projekt "Na równych zasadach - przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację psychoseksualną i tożsamość płciową poprzez edukację, integrację i kulturę" został dofinansowany z środków Miasta Gdańsk. Niektórych posłów bardzo to oburza.

bEJQcbYT

Słowa sprzeciwu

Swoim zdaniem z portalem "wPolityce" podzielił się poseł PiS, Kacper Płażyński, który stwierdził, że to krzewienie "bardzo groźnej ideologii gender" i wkraczanie neomarksizmu do polskich szkół. Dodaje, że radni PiS powinni sprawdzić zasadność takiego finansowania, a sam problem jest "fikcyjny".

"Niepokoi mnie takie działanie miasta Gdańska. Komu to jest potrzebne? Komu jest potrzebne kreowanie fikcyjnych problemów?"

- wPolityce.pl

Podobne zdanie ma kolejny poseł PiS, Jan Mosiński, który temu samemu portalowi powiedział, że takie działanie jest "wypaczaniem kanonu wartości", a pieniądze można było wydać w inny, lepszy sposób:

bEJQcbYZ

"Tolerancja to nie jest afirmacja. Tolerancja dla osób homoseksualnych nie oznacza zgody na nachalną seksualizację dzieci, a w mojej ocenie właśnie tym zajmuje się stowarzyszenie Tolerado".

- wPolityce

Chciałabym tylko zaznaczyć, że problem tolerancji osób LGBTQ+ w szkołach jest poważny. Dzięki wsparciu placówek oświatowych w tym aspekcie możemy po prostu przyczynić się do tego, że takie osoby będą się czuły bezpieczniej w miejscu, w którym spędzają tak dużo czasu.

Tak że nie, nie są to "zmarnowane pieniądze". To inwestycja w samopoczucie i zdrowie psychiczne młodych ludzi. A to, biorąc pod uwagę statystki dotyczące samobójstw i depresji, jest naprawdę istotne. Szczegóły dotyczące programu Tolerado znajdziecie tutaj.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie otwarty na osoby transpłciowe. Czy to koniec deadnamingu?