przemoc
"Shot Johnny’ego Deppa" pomoże facetom w opresji. I bardzo dobrze, że powstał
Sylwia Spurek cyberprzemoc

Sylwia Spurek konta cyberprzemoc "Że też mamusia ciebie nie wyskrobała"

Źródło zdjęć: © CC, Piotr Sokołowski, Sylwia Spurek, Wikipedia, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,29.11.2022 14:00

Sylwia Spurek w związku z akcją "16 Dni Przeciw Przemocy Wobec Kobiet" mówi o cyberprzemocy. Wyprodukowała spot "Czy powiedziałbyś tak do swojej matki, żony lub córki?", w którym pokazuje na czym polega ta forma przemocy wobec kobiet.

Europosłankę Sylwię Spurek zapewne większość z was kojarzy z działalności promującej wegetarianizm i weganizm. Na początku października wystąpiła na XVI Kongresie Kobiet i wtedy przekonywała, że mleko w szkołach to forma indoktrynacji. Teraz ruszyła z kampanią na rzecz kobiet.

Spurek w związku z postanowiła poruszyć problem cyberprzemocy wobec kobiet. Wypuściła spot "Czy powiedziałbyś tak do swojej matki, żony lub córki?", w którym zwraca uwagę na to, z jakimi obraźliwymi tekstami mogą spotkać się kobiety w sieci.

Spurek pyta: "Czy powiedziałbyś tak do swojej matki, żony lub córki?"

25 listopada rozpoczęła się międzynarodowa kampania "16 Dni Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet". To trwająca do 10 grudnia akcja, która ma uświadamiać o różnych formach przemocy z jakimi się spotykają. W nawiązaniu do akcji pojawiła się m.in. kampania Lewicy Kobiet "#IWasRaped #TylkoTakOznaczaZgode", mająca zwrócić uwagę na przepisy dotyczące molestowania.

trwa ładowanie posta...

Opisywaliśmy go przy okazji analizy nowych badań przeprowadzonych przez Polskie Towarzystwo Prawa Antydyskryminacyjnego. Mogliśmy się z niego dowiedzieć m.in. tego, że aż 80 proc. Polek doświadczyło molestowania. Co prawda Sylwia Spurek nie odnosi się do tego problemu, ale porusza równie ważne zagadnienie dotyczące przemocy wobec kobiet.

Spurek w akcji "Czy powiedziałbyś tak do swojej matki, żony lub córki?" koncentruje się na cyberprzemocy. Nagrała specjalny świąteczny spot promujący kampanię i obrazujący, o co w niej w ogóle chodzi. Możemy w nim zobaczyć ojca, matkę i córkę. W pewnym momencie mężczyzna zaczyna obrażać kobiety.

Spot Kampania 16 Dni - dr. SYLWIA SPUREK

"Że też mamusia ciebie nie wyskrobała, o ileż ten świat byłby piękniejszy!"

Ojciec mówi do nich m.in. "Że też mamusia ciebie nie wyskrobała, o ileż ten świat byłby piękniejszy!" oraz "Takim jak ty po wojnie golono łby". Te wszystkie zwroty są cytatami z komentarzy z sieci, które otrzymała Spurek. Podobnie jak Maja Staśko w książce "Hejt polski" postanowiła wykorzystać przemoc, której doświadczyła do czegoś dobrego.

"Czy powiedziałbyś tak do swojej córki? Nie? Ale są osoby, które nie mają problemu z tym, aby stosować cyberprzemoc i krzywdzić kobiety. Według raportu Thomson Foundation, aż 85% ofiar hejtu w internecie to właśnie kobiety. Dlatego w tym roku wyprodukowaliśmy spot społeczny "Czy powiedziałbyś tak do swojej matki, żony lub córki?", którym nagłaśniamy problem cyberprzemocy wobec kobiet" – pisze na Instagramie Spurek.

Na końcu spotu Spurek zaznacza, że cyberprzemoc może skutkować depresją czy myślami samobójczymi. Jej akcja spotkała się z naprawdę dobrym przyjęciem, a komentarze pod spotem na Instagramie tylko pokazują, jak ważna jest dla kobiet akcja "Czy powiedziałbyś tak do swojej matki, żony lub córki?".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
krypton,zgłoś
Nie widzę, żeby komentarze działały.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
krypton,zgłoś
Nie kojarzę SS Spurek z weganizmu tylko z jej sztandarowego hasła "przemoc ma płeć". To nawet widać po tym jak jakaś jej siostra chciała zabić partnera bo nie posprzątał. Ma rację - przemoc ma płeć.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (2)
arrow
Streamerki z Twitcha wykorzystane przez deepfake w filmach 18+