X

Psycholożka umniejsza facetom. Tylko kobiety mają ciężko?

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
15.03.2024 18:30

Internetowa psycholożka skarży się obserwatorom w mediach społecznościowych. Kobieta ma dość trudów codziennego życia. Jej wypowiedź wzbudziła ogrom kontrowersji. Internauci nie zgadzają się z punktem widzenia lekarki.

Chociaż działanie organizmu każdego człowieka może wydawać się zbliżone, to istnieją różnice między płciami. Mowa tu choćby o budowie ciała czy cyklach menstruacyjnych. Znaczne zmiany zachodzą u ludzi w okresie dorastania, natomiast niewykluczone, że zarówno kobiety i mężczyźni mogą zmagać się z nimi również wcześniej i później. Problemy dotyczą np. niewłaściwego poziomu hormonów.

Psycholożka umniejsza facetom

Eliza Wydrych, w internecie znana jako "elajza", to psycholożka, która dzieli się swoją wiedzą w mediach społecznościowych. Influencerka zajmuje się również e-biznesem oraz nauczaniem jogi. Na jej Instagramie można znaleźć sporo kontentu podróżniczego, lifestyle'owego oraz związanego ze specjalizacją lekarki. Eliza często publikuje relacje, w których informuje widzów, co aktualnie robi.

trwa ładowanie posta...

14 marca psycholożka udostępniła nowe instastory. Jego treść wzbudziła spore kontrowersje. Eliza stwierdziła, że kobiety mają dużo gorzej od mężczyzn: "to ten moment, kiedy jestem w*urwiona, że my kobiety cierpimy tak co miesiąc, a faceci nawet nie muszą iść do wojska". To nie pierwsza sytuacja, w której influencerka zawodzi widzów.

x
x (Instagram)

Jedna z użytkowniczek portalu X pisze: "Obserwowałam ją kiedyś, ale przez odklejki miałam jej dość. Widzę, że nic się nie zmieniło w tym temacie. Laska jest niby psychologiem, ale na 'psycho' bym skończyła". Inny internauta zaciekawił się tematem i dopytał o szczegóły innych "odklejek". Ta odpisała: "Temat okresu się u niej przewijał. Ciągle w tej samej tematyce, co teraz. Ale opowiadała o miłości do matki ziemi, o wyrażaniu wdzięczności do wszechświata i natury. Spacery na bosaka, bo ziemia daje energię i czerpie się inspiracje dzięki jej falom".

Internauci krytykują postawę psycholożki

Wielu internautów mocno skrytykowało postawę psycholożki. Nie podoba się im jej lekceważący stosunek do mężczyzn: "porównywanie okresu do niejednokrotnie biletu w jedną stronę dla niekiedy nastolatka, to trochę dziwne", "żaden racjonalny psycholog by nie sformułował takiego zdania", "to ona ma cierpieć co miesiąc, a my walczyć o życie, spoko", "czy ona jest psychologiem, czy ma tak tylko napisane", "imagine porównywać bóle menstruacyjne do wojny i to z wykształceniem psychologicznym".

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4
redrat,zgłoś
Psycholog nie jest lekarzem.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się