Rosyjscy żołnierze używali Grindra i dzielili się na nim informacjami na temat wojny w Ukrainie
Rosyjscy żołnierze postanowili trochę pomóc brytyjskiemu wywiadowi i na popularnej apce randkowej dla osób LGBTQ+ dzielili się informacjami na temat wojny z Ukrainą. W wolnym czasie na Tinderze pozowali z karabinami.
Czy aplikacje randkowe mogą pomóc w walce z Rosją? Okazuje się, że tak. Wszystko dzięki rosyjskim żołnierzom, którzy korzystali z Grindra, dzieląc się przy okazji wrażliwymi danymi na temat inwazji.
Podobne
- Influencerki wrzucają informacje o wojnie w Ukrainie i narzekają na ucięte zasięgi. SERIO?
- Konopski podał materiał z Ukrainy sprzed TRZECH LAT jako aktualny… Przynajmniej przeprosił!
- Zbita Filiżanka na YouTube. Stereotypy, obrażanie i szurowanie
- Szansa na legalizację małżeństw jednopłciowych w Ukrainie? Zaskakujący efekt wojny
- Jan-Rapowanie pomógł Ukrainie! Nie zgadniecie, co zrobił!
Gdybyście nie wiedzieli, to Grindr jest popularną aplikacją randkową dla osób LGBTQ+ (głównie dla gejów). Problem polega na tym, że na telefonach rosyjskich żołnierzy w ogóle nie powinno jej być.
Rosyjscy żołnierze na randkach
Dlaczego? Bo korzystanie z Grindra w Rosji jest po prostu nielegalne. Putin w 2013 roku "zakazał propagandy homoseksualnej", więc o randkach między panami nie mogło być mowy. Jak się pewnie domyślacie, Putin twierdzi, że w jego wojsku nie ma żadnych gejów i osób LGBTQ+.
Cóż, dane brytyjskiego wywiadu pokazują jednak co innego. Okazuje się, że wielu rosyjskich żołnierzy obeszło zabezpieczenia i pobrało sobie apkę. Potem dość bezmyślnie wymieniali się na niej planami inwazji czy np. informacjami o dostawach krwi dla wojsk rosyjskich.
Jak możecie się domyślić, te informacje bardzo przydały się szpiegom. Między innymi to dzięki nim mogli monitorować rosyjską inwazję w Ukrainę. Żeby nie było - żołnierze szukali swojego "szczęścia" również na Tinderze. Na zdjęciach w aplikacji pozowali w pełnym ekwipunku z karabinami Kałasznikowa w dłoniach.
Trzeba przyznać, że nie jest to najrozsądniejsze posunięcie ze strony rosyjskich żołnierzy, ale chyba nie raz już pokazali, że akurat do takich bezmyślnych działań są zdolni. W każdym razie pamiętajcie, że wy też zawsze możecie pomóc Ukrainie w walce z Rosją.
Źródło: Dailymail, The Sun
Popularne
- Koniec klasycznego języka? Liczba 67 została słowem roku
- Bagi i Magda wzięli ślub na parkiecie? Teraz wszystko układa się w całość
- Przełom w sprawie Buddy? Wiadomo, co z pieniędzmi z loterii
- Wersow poleciała samolotem do fryzjera. Teraz tłumaczy się widzom
- Lady Gaga wystąpi w Polsce w 2026 r.? Fani mają dowody
- Fani bojkotują koncert The Neighbourhood? Strona padła, ale są kontrowersje
- Julia Żugaj nie przeszła do finału "Twoja twarz brzmi znajomo". Które miejsce zajęła?
- Taylor Swift założyła kurtkę od polskiej projektantki. Ubranie kosztowało blisko 12 tys. zł
- Skandal na planie "Stranger Things"? David Harbour pod lupą





