sport
Wyzywał uczniów od "pedałów". Kuratorium nie widzi problemu
Sam Kerr FIFA 23.

Queerowa piłkarka promuje okładkę FIFA 23. Sam Kerr zmienia świat piłki nożnej

Źródło zdjęć: © EA, Instagram, Twitter
Anna RusakAnna Rusak,20.07.2022 13:30

Sam Kerr została pierwszą kobietą, która pojawiła się na okładce FIFA 23. Piłkarka nożna tworzy historię i otwiera świat piłki na dyskryminowane do tej pory kobiety. A jakby tego było mało, Kerr jest osobą queer.

Sportowczynie wciąż są dyskryminowane i gorzej traktowane. Przykładem może być zeszłoroczna sytuacja z piłkarkami ręcznymi, które odmówiły grania w kusych kostiumach, a także akcja polskich siatkarzy, którzy w trakcie gry zmienili koszulki na takie z kobiecymi nazwiskami.

Na szczęście świat sportu powoli zmienia się na lepsze. Właśnie pojawiła się nowa okładka FIFA 23., na której po raz pierwszy można zobaczyć kobietę. Queerowa piłkarka Sam Kerr promuje nową wersję gry.

Sam Kerr pierwszą piłkarką na okładce FIFA 23

Sam Kerr jest jedną z bardziej znanych piłkarek na świecie. Zawodniczka Chelsea jest kapitanką australijskiej żeńskiej drużyny piłki nożnej. Prywatnie jest osobą queer. Wyautowała się jako osoba LGBTQ+ w 2021 roku. Wtedy mówiło się, że piłkarka spotyka się z inną sportowczynią, czyli Kristie Mewis. Te plotki dziewczyny szybko potwierdziły zdjęciem.

trwa ładowanie posta...

Kerr jednak nie tylko jest dumną reprezentantką społeczności LGBTQ+. Od lat odnosi sukcesy w świecie sportu. Kilkukrotnie była już nominowana do Złotej Piłki. Pojawiała się też w kampaniach wielkich marek np. Nike. Znalezienie się na okładce FIFA 23. jest dla niej (i nie tylko dla niej) wielkim wydarzeniem.


Od grania w nią jako dziecko, przez bycie częścią tej gry, aż do międzynarodowej okładki. To spełnienie marzeń.

trwa ładowanie posta...

Sam Kerr - jak queerowa piłkarka tworzy historie

Napastniczce Chelsea na okładce FIFA 23. towarzyszy Kylian Mbappé z Paris Saint-Germain. Jasne, pewnie najchętniej zobaczylibyśmy dwie dziewczyny albo samą Sam Kerr, ale i tak doceniamy ten ruch federacji.

W końcu do tej pory na okładkach gry znajdowali się tylko panowie w stylu Cristiano Ronaldo, więc dobrze, że ktoś w końcu przypominał sobie, że dziewczyny też w piłkę grają i wychodzi im to świetnie. Oby tylko za tą ważną reprezentacją na plakatach, szły też równe zarobki i traktowanie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: PinkNews

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 11
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 3
Troll53,zgłoś
Trzeba być chorym żeby mówić że kobiety mają zarabiać tyle samo co mężczyźni. Autorko, najpierw pomyślć skąd te pieniądze wziość + nikt nie chce kobiet na okładkach.
Odpowiedz
1like1dislike
Komentarze (1)
arrow
Transpłciowe kobiety wykluczone. Światowa Lekkoatletyka jest transfobiczna?