Hobby horsing jest globalnym fenomenem.

"Przyjechał" na egzamin hobby horsem. Najbardziej ekologiczny środek transportu?

Źródło zdjęć: © canva
Marta Grzeszczuk,
17.02.2024 18:27

Użytkownik Twittera zdobył uznanie komentujących przybywając na ostatni egazamin na studiach hobby horsem. Ta rozrywka staje się coraz bardziej popularna.

Studiujący weterynarię we Wrocławiu Kamil Kempiński pochwalił się na portalu X nietypową stylizacją, w której przybył na uczelnię. Na ostatni egzamin na Uniwersytecie Przyrodniczym stawił się w przebraniu kowboja. Dosiadając hobby horse'a.

Przybył na egzamin na studiach na hobby horsie

trwa ładowanie posta...

Zdjęcie studenta w pełnym rysztunku jest opisane lakonicznym: "Na mój ostatni egzamin na weterynarii przyjechałem hobby horsem". Tweet Kempińskiego został przyjęty entuzjastycznie. Post ma już 4 tys. polubień, a w komentarzach pojawiają się wyrazy uznania, od "slay" po "marry me". Możliwe również, że hobby horsiarzowi udało się zapoczątkować nowy trend. Jedna z osób komentujących napisała: "k**wa tez tak zrobię xddd zaj***ste".

Hobby horsing zdobywa coraz większą popularność

Hobby horsing jest w Polsce coraz popularniejszy. Pisaliśmy niedawno o tym, że swoich sił w hobby horsingu próbował m.in. youtuber Patec. Entuzjastą sportu jest też popularny na TikToku ks. Adam Pawłowski. Lokalne ligi hobby horse działają w wielu polskich miastach. Zawody odbywają się zarówno na torze Partynice we Wrocławiu, jak i na warszawskim Służewcu.

Swoje korzenie hobby horsing ma w Finlandii, gdzie zawody odbywają się od wielu lat. Jego popularność spotęgował w 2017 r. film Selmy Vilhunen "Keppihevosten vallankumous" ("Rewolucja hobby horse"). Polegający na pokonywaniu przeszkód "dosiadając" patyka z końską głową sport jest już globalnym fenomenem.

Joanna Rowe, która popularyzuje hobby horsing w północnej Anglii powiedziała portalowi gazettelive.co.uk: "Widzimy na co dzień, że ten sport jest tak fantastycznym sposobem na poznanie nowych przyjaciół i dobrą zabawę bez utknięcia w grach, telefonach itd. To świetne dla zdrowia psychicznego, a także przystępne cenowo dla rodzin". Co ciekawe, córka Rowe uwielbia hobby horsing, mimo że ma własnego kucyka.

W Polsce najtańsze lalki do hobby horsingu można kupić za 200 zł. Bardziej realistyczne końskie głowy na kiju to wydatek rzędu 800 zł. Ciekawostką jest fakt, że rozmiary sprzętu hobby horsingowego podaje się w wymiarach kartek papieru. Najczęściej A3 i A4.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0